Մինչեւ տարեվերջ Ստեփանակերտում, մարդկանց տեղավորելու համար, նախատեսվում է կառուցել 300 բնակարան։ Այս մասին ՀՀ Ազգային ժողովում սեպտեմբերի 29-ի աշխատանքային հանդիպման ընթացքում, որը կազմակերպել էր մարդու իրավունքների եւ հանրային հարցերի խորհրդարանական մշտական հանձնաժողովը, ասաց Հայաստանի Հանրապետությունում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Սերգեյ Ղազարյանը։
Նա ընդգծեց, որ պատերազմի հետեւանքով Ադրբեջանի վերահսկողության տակ է անցել 192 բնակավայր՝ 185 գյուղ եւ 7 քաղաք։ «Հանրապետությունում խիստ տուժել է ենթակառուցվածքը։ Մասնավորապես, գործող 36 հէկերից մնացել է ընդամենը 6-ը։ Լուրջ վնաս է հասցվել նաեւ հեռահաղորդակցությունների ոլորտին։ Հաղորդակցությունների ոլորտին հասցված նախնական վնասը կազմում է մոտ 42 մլն դրամ։ Բացի այդ, խիստ տուժել է նաեւ ջրամատակարարման համակարգը»,- տեղեկացրեց Ղազարյանը։

By the end of the year, it is planned to build 300 apartments to accommodate people in Stepanakert, the capital of Artsakh (Nagorno-Karabakh). The permanent representative of Artsakh to Armenia, Sergey Ghazaryan, stated about this during Wednesday’s working meeting at the National Assembly of Armenia.
He stressed that as a result of the war last fall, 192 Artsakh settlements—185 villages and 7 towns—have come under the control of Azerbaijan.
"The infrastructure in the [Artsakh] republic has been severely damaged. In particular, only 6 of the 36 operating hydropower plants remain. Serious damage was also inflicted on the telecommunications sector. The initial damage is about 42 million AMD. Besides, the water supply system has also suffered severely," Ghazaryan added.