Մինչեւ տարեվերջ Ստեփանակերտում, մարդկանց տեղավորելու համար, նախատեսվում է կառուցել 300 բնակարան։ Այս մասին ՀՀ Ազգային ժողովում սեպտեմբերի 29-ի աշխատանքային հանդիպման ընթացքում, որը կազմակերպել էր մարդու իրավունքների եւ հանրային հարցերի խորհրդարանական մշտական հանձնաժողովը, ասաց Հայաստանի Հանրապետությունում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Սերգեյ Ղազարյանը։
Նա ընդգծեց, որ պատերազմի հետեւանքով Ադրբեջանի վերահսկողության տակ է անցել 192 բնակավայր՝ 185 գյուղ եւ 7 քաղաք։ «Հանրապետությունում խիստ տուժել է ենթակառուցվածքը։ Մասնավորապես, գործող 36 հէկերից մնացել է ընդամենը 6-ը։ Լուրջ վնաս է հասցվել նաեւ հեռահաղորդակցությունների ոլորտին։ Հաղորդակցությունների ոլորտին հասցված նախնական վնասը կազմում է մոտ 42 մլն դրամ։ Բացի այդ, խիստ տուժել է նաեւ ջրամատակարարման համակարգը»,- տեղեկացրեց Ղազարյանը։

До конца года в Степанакерте, для размещения людей, планируется построить 300 квартир. Об этом в Национальном Собрании Армении в ходе рабочей встречи, организованной постоянной парламентской Комиссией по правам человека и общественным вопросам, 29 сентября заявил постоянный представитель Нагорно-Карабахской Республики в Республике Армения Сергей Казарян.
Он подчеркнул, что в результате войны под контроль Азербайджана перешло 192 населенных пункта – 185 сел и 7 городов. «В республике сильно пострадала инфраструктура. В частности, из 36 действующих ГЭС осталось всего 6. Серьезный урон был нанесен и сфере телекоммуникаций. Предварительный ущерб сфере коммуникаций составляет порядка 42 млн драмов. Помимо этого, сильно пострадала и система водоснабжения», - сообщил Казарян.