Դեկտեմբերի 2-ին ԵԱՀԿ ԱԳ նախարարական համաժողովին մասնակցելու նպատակով Շվեդիայում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Ավստրիայի ԱԳ նախարար Միխայել Լինհարտի հետ։
ԱԳՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հայկական կողմը գոհունակություն է հայտնել ավստրիական կողմի՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության մանդատի ներքո Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության տևական և համապարփակ կարգավորման վերաբերյալ դիրքորոշման առնչությամբ։
Անդրադարձ է կատարվել նաև հրատապ լուծում պահանջող հումանիտար խնդիրներին, Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած տարածքներում Արցախի մշակութային և կրոնական ժառանգության պաշտպանության, միջազգային կազմակերպությունների՝ Արցախ անխոչընդոտ մուտքի անհրաժեշտության հարցերին։

Находящийся в Швеции для участия в министерской конференции ОБСЕ министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян встретился с министром иностранных дел Австрии Михаэлем Линхартом.
Как сообщает пресс-служба МИД РА, министр выразил удовлетворение позицией австрийской стороны о продолжительном и всеобъемлющем урегулировании нагорно-карабахского конфликта под мандатом сопредседательства Минской группы ОБСЕ.
Были затронуты также гуманитарные проблемы, требующие срочного решения, вопросы защиты культурного и религиозного наследия Арцаха на подконтрольных Азербайджану территориях, необходимость беспрепятственного въезда международных организаций в Арцах.