Այսօր՝ օգոստոսի 7-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում:
shamshyan.com-ի հաղորդմամբ ժամը 16:00-ի սահմաններում, Արտակարգ իրավիճակների նախարարության Փրկարար ծառայության 911 Ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Գեղարքունիքի մարզի Ծովակ գյուղի վարչական շրջանում՝ Սևանա լճում լողանալիս, ջրահեղձ է եղել մի քաղաքացի:
Պարզվել է, որ ժամը 15:30-ի սահմաններում, Շիրակի մարզի բնակիչ, 31-ամյա Ազատ Մ.-ն, նշված վայրում լողանալիս է եղել և՝ ըստ նրա հետ եղած քաղաքացիների, ջրահեղձ է եղել:   Այս պահին որոնողական աշխատանքները շարունակվում են:
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով, ջրահեղձ եղած քաղաքացին եռամսյա զորահավաքի զորակոչված ծառայող է և նա իր մի քանի ընկերների հետ նավակով մտել են լիճ ու այդ ժամանակ նա հայտնել է, որ ցանկանում է լողանալ, նետվել է ջուրը, ու ջրահեղձ եղել:
Դեպքի փաստով Հայաստանի քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության Գեղարքունիքի կայազորի քննչական վարչությունում վարույթ է նախաձեռնվել:

Today, an emergency occurred in Gegharkunik region.
According to shamshyan.com, about 16:00 to the 911 Crisis Management Center of the Rescue Service of the Ministry of Emergency Situations was reported that a citizen drowned while swimming in Lake Sevan in the administrative district of Tsovak village of Gegarkunik region.
It was found out that about 15:30, 31-year-old Azat M., a resident of Shirak region, was swimming in the lake and according to citizens who were with him, drowned. At present the search continues.
According to Shamshyan, the drowned citizen is a three-month-old enlisted officer, he and several of his friends entered the lake in a boat and at that time he said he wanted to swim, jumped into the water and drowned.
A criminal case was opened at the investigation department of the Gegharkunik garrison of the Military Investigation Department of the Investigative Committee of Armenia over the incident.