«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախի Ազգային ժողովը երեկ երկրորդ ընթերցմամբ հավանություն է տվել Սահմանադրության փոփոխության նախագծին՝ ռազմական դրության ժամանակ հանրապետության նախագահի պաշտոնը թափուր մնալու դեպքում խորհրդարանի կողմից երկրի նախագահի ընտրության եւ դրա առանձնահատկությունների վերաբերյալ։ Նախագիծն ուղարկվել է Արցախի Գերագույն դատարան, որտեղ կորոշվի հիշյալ  փոփոխության՝ Սահմանադրությանը համապատասխանելու հարցը։
Ըստ օրենքի՝ բարձր դատարանը 10 օրից մինչեւ 6 ամիս ժամանակ ունի՝ կարծիք հայտնելու համար: Իսկ սա նշանակում է, որ Արցախի նախագահի փոփոխության հարցն առնվազն կես տարով հետաձգվում է: Թեեւ չի բացառվում, որ անհրաժեշտության դեպքում Գերագույն դատարանն ավելի վաղ եզրակացություն տա, եւ նախագիծը խորհրդարանում դրվի քվեարկության»:
«Հրապարակ». Կասկածելի տենդեր՝ հայտնի արդյունքով
Մասնավորապես, տեխնիկական բնութագրում նշված է, որ տեսախցիկները պետք է տեսաձայնագրման 140 աստիճան...
«Ժողովուրդ». Կարեն Անդրեասյանը գնացել է վերաքննիչ քրեական դատարան ու փակվել դատավորների հետ
Թե ինչ քվեարկություն է եղել, պարզ չէ, բայց դատարանի շատ դատավորների համար զարմանալի կերպով...
«Հրապարակ». Հայկ Մարությանը վերադարձել է. ովքե՞ր կընդգրկվեն նրա թիմում
Մեզ երկու անուն տվեցին, որոնք կարող են ընդգրկվել Մարությանի գլխավորած ցուցակում. երկուսն էլ «Իմ քայլը»...
«Ժողովուրդ». Հանձնաժողով են ստեղծել, բայց չի գործում
Իսկ ինչո՞ւ էր ստեղծվել հանձնաժողովը. պարզվում է՝ նրանք պետք է համակարգեն, որ բարեգործություն անելու...

Hraparak daily of Armenia writes: Yesterday, the National Assembly of Artsakh [(Nagorno-Karabakh)] approved in the second reading the draft of the amendment to the Constitution regarding the election of the president of the country by the parliament and its features in case the position of the president of the republic remains vacant during martial law.
The draft has been sent to the Supreme Court of Artsakh, where the matter of compliance of the said amendment with the Constitution will be decided.
According to the law, the high court has from 10 days to 6 months to express [its] opinion. And this means that the issue of changing the president of Artsakh is being put off for at least half a year—although it is not ruled that, if necessary, the Supreme Court will issue a conclusion earlier and the draft will be put to a vote in the parliament.