Մեծ Բրիտանիայի վարչապետի առևտրային բանագնաց բարոնուհի Էմմա Նիքոլսոնը կայցելի Ադրբեջան։ Այս մասին APA-ին հայտնել են Բաքվում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատանը։
Առևտրային բանագնացն այսօր պաշտոնական քառօրյա այցով կժամանի Ադրբեջան՝ մասնակցելու Բաքվի էներգետիկ շաբաթվան և «կարևորելու Մեծ Բրիտանիայի հանձնառությունը Ադրբեջանի հետ տնտեսական կապերի ամրապնդմանը»:
Այցի ընթացքում բարոնուհի Նիքոլսոնը կհանդիպի էներգետիկայի նախարար Փարվիզ Շահբազովի, մշակույթի նախարար Անար Քարիմովի, խորհրդարանի նախագահ Սահիբա Գաֆարովայի, էներգետիկ, շինարարական և բժշկական ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ։ «Նա կհանդիպի նաև Ջաբրայիլի, Կուբաթլիի և Զանգելանի շրջաններում Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Վահիդ Հաջիևի և Շուշիի շրջանում Ադրբեջանի նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Այդին Քարիմովի հետ՝ քննարկելու համագործակցության եւ տարածքների վերականգնման հնարավորությունները»,- մեջբերել է լրատվամիջոցը։
Իր այցի ընթացքում բարոնուհի Նիքոլսոնը կմասնակցի Baku Connect միջոցառմանը` քննարկելու Ադրբեջանի էներգետիկ շուկայում առկա հնարավորությունները: Նա կմասնակցի նաև Բաքվի էներգետիկայի շաբաթին և Բաքվի էներգետիկ ֆորումին։

Торговый посланник премьер-министра Великобритании баронесса Эмма Николсон посетит Азербайджан. Об этом АПА сообщили в посольстве Великобритании в Баку.
Торговый посланник сегодня прибудет с официальный четырехдневный визит в Азербайджан, чтобы принять участие в Бакинской энергетической неделе и «подчеркнуть приверженность Великобритании укреплению экономических связей с Азербайджаном».
В рамках визита баронесса Николсон встретится с министром энергетики Парвизом Шахбазовым, министром культуры Анаром Керимовым, председателем парламента Сахибой Гафаровой, представителями энергетических, строительных и медицинских компаний. «Она также встретится со специальным представителем президента Азербайджанской Республики в Джабраильском, Губадлинском и Зангиланском районах Вахидом Гаджиевым и специальным представителем президента Азербайджанской Республики Шушинском районе Айдыном Керимовым, чтобы обсудить возможности сотрудничества в восстановлении территорий», - цитирует СМИ.
Во время визита баронесса Николсон примет участие в Baku Connect Event, чтобы обсудить возможности энергетического рынка Азербайджана. Она также примет участие в Бакинской энергетической неделе и Бакинском энергетическом форуме.