Ռուսաստանը կկարողանա գնահատել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Եվրահանձնաժողովի ղեկավար Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենի և ԱՄՆ պետքարտուղար Անտոնի Բլինկենի բանակցությունների արդյունքները միայն այն բանից հետո, երբ Երևանից պաշտոնական հայտարարություններ հայտնվեն այս հարցի վերաբերյալ։ Այս մասին ճեպազրույցում հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է РИА Новости-ն։
«Մենք դեռ չգիտենք այս հանդիպման ամբողջական օրակարգը, թեև կան որոշակի հաղորդագրություններ»,- ասել է Կրեմլի խոսնակը։
Նա կոչ է արել սպասել «Հայկական կողմից որոշ հայտարարությունների մասին, որ նրանք նկատի ունեն քննարկել տրանսատլանտյան ինտեգրման թեման»։

Russia will be able to assess the results of the negotiations between Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, European Commission President Ursula von der Leyen, and US Secretary of State Antony Blinken only after official statements on this matter are made from Yerevan. Dmitry Peskov, press secretary of the Russian president, announced this at a press briefing, RIA Novosti reports.
"We still do not know the full agenda of this meeting, although there are certain reports," the Kremlin spokesman said regarding the aforesaid talks in Brussels.
Peskov called to wait for "certain statements from the Armenian side that they intend to discuss the topic of transatlantic integration."