Ինտերպոլի սահմանադրության 3-րդ հոդվածի համաձայն, «կազմակերպությանը խստիվ արգելվում է քաղաքական, ռազմական, կրոնական կամ ռասայական բնույթի ցանկացած միջամտություն կամ գործողություն կատարել․․․
Նրա խոսքերով՝ COVID-19 համավարակը «վնաս է պատճառում համաշխարհային տնտեսությանը, խորացնում է գոյություն ունեցող հակամարտությունները եւ սպառնում է ուժերի աշխարհաքաղաքական հավասարակշռությանը»․․․
Իրանի հարցով ԱՄՆ հատուկ ներկայացուցիչ Բրայան Հուքն ընդգծել է, որ արգելքի վերացումը միայն կավելացնի Թեհրանի համարձակությունը, կուժեղացնի անկայունությունը եւ կհանգեցնի սպառազինությունների տարածաշրջանային մրցավազքի․․․
Ամուսինները մեղադրվում են 1998 թվականից մինչեւ 2013 թվականն ընկած ժամանակահատվածում պետական ​​միջոցների յուրացման եւ պետական ​​գույքի չարաշահման հետ կապված հանցագործությունների «մեղսակցության եւ կոծկման» համար․․․
Ծեծկռտուքը տեղի է ունեցել երկուշաբթի առավոտյան՝ ժամը 11-ի սահմաններում, երբ իշխող Ժողովրդավարական առաջադիմական կուսակցության օրենսդիրները փորձել են ճեղքել բարիկադները եւ գրավել խոսնակի ամբիոնը...
Էքզիթ փոլից պարզ է դառնում, որ հուլիսի 12-ին երկրում կայանալիք ընտրությունների երկրորդ փուլ են անցնում Լեհաստանի գործող առաջնորդ Անջեյ Դուդը, որը, նախնական տվյալներով, հավաքել է ձայների 41,8 տոկոսը, եւ Վարշավայի քաղաքապետ․․․

«В соответствии с 3 статьей конституции Интерпола "организации строго запрещено предпринимать какое-либо вмешательство или действия политического, военного, религиозного или расового характера», - указали в Интерполе...
«Мы расследуем, кто стоял за этой эскалацией во время этих недавних демонстраций», - цитирует Reuters Нехаммера. «Совершенно недопустимо, чтобы турецкие конфликты происходили на территории Австрии»...
Спецпредставитель США по Ирану Брайан Хук подчеркнул, что снятие запрета лишь прибавит Тегерану смелости, усилит нестабильность и вызовет региональную гонку вооружений...
Банк Греции заявил, что его основной прогноз на 2020 год - экономический спад на 5,8%, за которым последует восстановление на 5,6% в следующем году и 3,7% в 2022 году. Но если будет вторая волна COVID-19, ВВП может сократиться на 9,4% в 2020 году...
Как следует из экзитполов, во второй тур, который должен состояться в республике 12 июля, проходят действующий польский лидер Анджей Дуда, набравший, по предварительным данным, 41,8% голосов, и мэр Варшавы...