Այսօր՝ հունիսի 17–ին, փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Հյուսիս-հարավ ճանապարհային ծրագրերի կառավարման խորհրդի հերթական նիստը։
Նիստի ընթացքում քննարկվել են Քաջարանի 7 կմ թունելի շինարարության և թունելին մոտեցնող շուրջ 4 կմ երկարությամբ ճանապարհի վերակառուցման ծրագրին առնչվող հարցերը։ Անդրադարձ է կատարվել Քաջարանի թունելի կառուցման ծրագրի տեխնիկական հսկողության ծառայությունների ձեռքբերման նպատակով հայտարարված միջազգային մրցույթի ֆինանսական առաջարկների գնահատման արդյունքներին։
Դիտարկվել են նաև Սիսիան-Քաջարան 60 կմ ճանապարհի կառուցման ծրագրի շրջանակներում կառավարման խորհրդատուի և ճանապարհի 27 կմ հատվածի շինարարության տեխնիկական հսկողության խորհրդատվական ծառայությունների ձեռքբերման մրցութային գործընթացների առաջին փուլի արդյունքները։
Օրակարգային հարցերի շրջանակներում անդրադարձ է կատարվել նաև Բարգուշատի թունելի կառուցման նախագծի փորձաքննության իրականացման հարցերին։
Նիստի ավարտին փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը ընդգծել է նախատեսվող աշխատանքները քննարկման արդյունքներին համահունչ իրականացնելու կարևորությունը՝ այդ նպատակով շահագրգիռ մարմիններին տալով համապատասխան հանձնարարականներ։

Под председательством вице-премьера Армении Тиграна Хачатряна 17 июня состоялось очередное заседание Совета по управлению дорожными программами Север - Юг.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе правительства республики, в ходе заседания обсуждены вопросы, связанные с программой строительства 7-километрового тоннеля Каджарана и реконструкции ведущей к тоннелю дороги протяженностью около 4 км. Были затронуты также результаты оценки финансовых предложений международного тендера, объявленного с целью закупки услуг технического надзора за программой строительства Каджаранского тоннеля.
Были также рассмотрены результаты первого этапа тендерных процедур по закупке консультационных услуг управляющего консультанта и технического надзора за строительством 27-километрового участка дороги в рамках программы строительства 60-километровой дороги Сисиан - Каджаран.
В рамках повестки были также рассмотрены вопросы, связанные с проведением экспертизы проекта строительства Баргушатского тоннеля.
Хачатрян подчеркнул важность реализации намеченных работ в соответствии с результатами обсуждения, дав заинтересованным ведомствам соответствующие поручения.