Թուրքիայի վարչապետ Ահմեդ Դավութօղլուն Անկարայի պայթյունից հետո երկրում եռօրյա սուգ է հայտարարել։
Թուրքական Milliyet-ի փոխանցմամբ՝ Անկարայում արհմիությունների կողմից կազմակերպված հանրահավաքի ժամանակ տեղի ունեցած երկու պայթյունների հետեւանքով մեծ թվով զոհերից հետո վարչապետ Ահմեդ Դավութօղլուն հայտարարությամբ է հանդես եկել։
Դավութօղլուն նշել է, թե վերջին շրջանում մահացած զինվորների, քաղաքացիների ու Անկարայի պայթյունի հետեւանքով զոհված քաղաքացիների համար երկրում եռօրյա սուգ է հայտարարել։
Նշենք, որ հոկտեմբերի 10-ին Անկարայում արհմիությունների կողմից կազմակերպված հանրահավաքի ժամանակ երկու մահապարտ ահաբեկչի կողմից պայթյուն է կազմակերպվել, որին զոհ է գնացել 95 եւ վիրավորվել՝ 246 քաղաքացի։

Премьер-министр Турции Ахмет Давутоглу объявил национальный трехдневный траур по погибшим в результате теракта в центре Анкары.
Как передает Milliyet, Давутоглу отметил, что трехдневный траур объявлется по погибшим в последнее время солдатам и гражданам, погибшим накануне во время взрыва в Анкаре.
Утром 10 октября в Анкаре произошли два взрыва в районе железнодорожного вокзала в месте, где собирались на акцию сторонники прокурдской Народно-демократической партии. По последним данным, жертвами трагедии стали 95 человек, 246 получили ранения.