ԱՄՆ կողմից Ազատ սիրիական բանակին տրվող զենքն, արդյունքում, նորից հայտնվելու է ահաբեկիչների ձեռքում: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
«Մենք հետեւողականորեն աշխատելու ենք, որպեսզի միջազգային ահաբեկչության դեմ պայքարին ուղղված ջանքերը միասնական լինեն, իսկ արդյունքը լինի հասկանալի, սպասված՝ ուղղված միջազգային ահաբեկչության դեմ»,-ասել է Պուտինը՝ հավելելով, որ ԱՄՆ գլխավորությամբ միջազգային ուժերի գործողությունը շարունակվում է մեկ տարուց ավելի, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
«Միայնպաշտոնապես ավելի քան 500 հարված են հասցրել Սիրիայի տարածքում, կես մլրդ դոլար են ծախսել Ազատ սիրիական բանակի նախապատրաստման համար: Քիչ առաջ հայտնեցին, որ օդանավերով Ազատ սիրիական բանակին սպառազինություն ու հանդերձանք են մատակարարում: Իսկ որտե՞ղ է այդ Ազատ սիրիական բանակը»,-նշել է Պուտինը:
«Եթե ուղղակի ինչ-որ տեղ բեռնաթափում են եւ ցած նետում օդից այդ սպառազինությունը, զենքն ու հանդերձանքը, չի՞ հայտնվի այն ԻՊ-ի ձեռքում, որտե՞ղ է երաշխիքը»,-ընդգծել է ՌԴ նախագահն, ու հավելել. «ԱՄՆ-ում խոստովանել են, որ ակցիան ձախողվել է, իսկ հիմա, պարզապես նետում են սպառազինություն ու հանդերձանքը. Ո՞ւմ: Այս հարցը հռետորական չէ»,-ամփոփել է Պուտինը:

Оружие, передаваемое США Свободной сирийской армии, в итоге опять окажется в руках террористов. Об этом зааявил президент РФ Владимир Путин.
«Мы настойчиво будем работать над тем, чтобы усилия в борьбе с международными террористами были общими, а результат был понятным, ожидаемым и направленным на борьбу с международным террором», — сказал Путин, ответив, что операция международных сил во главе с США продолжается больше года, передает РИА Новости
«Свыше 500 ударов нанесли по территории Сирии, истратили полмиллиарда, и только официально, долларов на подготовку Свободной сирийской армии», — сказал президент РФ. « Вот сейчас только что сообщили, что с самолетов предоставляют Свободной сирийской армии боеприпасы, амуницию, где эта Свободная сирийская армия? », — спросил он.
«Если просто куда-то выгружают и сбрасывают с воздуха эти боеприпасы, оружие и амуницию, не попадет ли это опять, как то было в ходе подготовки иного состава сирийской армии, не попадет ли это опять в руки ИГИЛ, где гарантия? », — подчеркнул Путин.
«В самих Соединенных Штатах признали, что акция провалилась, а теперь просто разбрасывают боеприпасы и амуницию. Кому? Это вопрос не риторический», — отметил глава государства.