Wikileaks-ի հրապարակած փաստաթղթերից մեկի համաձայն,  ԱՄՆ-ը պահանջել է Թայվանից  Թուրքիային վաճառել Super Cobra AH-1W ռազմական ուղղաթիռներ՝ PKK-ի դեմ պայքարելու համար:
Firat գործակալությունը տեղեկացնում է, որ Wikileaks-ի փաստաթղթերից մեկը կարող է բացասական ազդել Թայվանի եւ ԱՄՆ-ի հարաբերությունների վրա։ Ըստ այդ փաստաթղթի՝ ԱՄՆ-ը պահանջել է Թայվանից, որպեսզի վերջինս ռազմական ուղղաթիռներ վաճառի Թուրքիային՝ PKK-ի դեմ պայքարելու համար, իսկ դրա դիմաց ԱՄՆ-ը խոստացել է Թայվանին վաճառել նոր սերդնի «Ապաչի» ուղղաթիռներ։
Թայվանի պաշտպանության նախարարը հերքել է այդ տեղեկությունը՝ շեշտելով, թե ԱՄՆ-ի պահանջի դեպքում էլ, իրենք կմերժեին, քանի որ ուղղաթիռներն իրենց սահմանների անվտանգության ապահովման համար են անհրաժեշտ։

Согласно одному из документов, опубликованных Wikileaks, США потребовали от Тайваня продать Турции военные вертолеты Super Cobra AH-1W для борьбы с Курдской рабочей партией.
Как передает агентство Firat, один из документов Wikileaks может негативно повлиять на отношения Тайваня и США. Согласно этому документу, США потребовали от Тайваня продать Турции военные вертолеты для борьбы с Курдской рабочей партией, а взамен США пообещали продать Тайваню вертолеты нового поколения «Апачи».
Министр обороны Тайваня опроверг эту информацию, подчеркнув, что даже если США требовали бы это, они отказали бы, так как вертолеты необходимы им для обеспечения безопасности собственных границ.