Wikileaks-ի հրապարակած փաստաթղթերից մեկի համաձայն,  ԱՄՆ-ը պահանջել է Թայվանից  Թուրքիային վաճառել Super Cobra AH-1W ռազմական ուղղաթիռներ՝ PKK-ի դեմ պայքարելու համար:
Firat գործակալությունը տեղեկացնում է, որ Wikileaks-ի փաստաթղթերից մեկը կարող է բացասական ազդել Թայվանի եւ ԱՄՆ-ի հարաբերությունների վրա։ Ըստ այդ փաստաթղթի՝ ԱՄՆ-ը պահանջել է Թայվանից, որպեսզի վերջինս ռազմական ուղղաթիռներ վաճառի Թուրքիային՝ PKK-ի դեմ պայքարելու համար, իսկ դրա դիմաց ԱՄՆ-ը խոստացել է Թայվանին վաճառել նոր սերդնի «Ապաչի» ուղղաթիռներ։
Թայվանի պաշտպանության նախարարը հերքել է այդ տեղեկությունը՝ շեշտելով, թե ԱՄՆ-ի պահանջի դեպքում էլ, իրենք կմերժեին, քանի որ ուղղաթիռներն իրենց սահմանների անվտանգության ապահովման համար են անհրաժեշտ։

According one of the documents disclosed by WikiLeaks, U.S. demanded that Taiwan should sell Super Cobra AH-1W helicopters to Turkey for its struggle against Kurdistan Workers’ Party.
One of the documents will negatively affect the Taiwan-U.S. relations, Firat news agency reported. In response U.S. also promised to sell next-generation Apache helicopters to Taiwan.
Taiwan’s Defense Minister has refuted the reports stressing that even if U.S. demanded it they would refuse, as the country needs helicopters to ensure security of its borders.