Tesla-ի ղեկավար Իլոն Մասկը հայտարարել է, որ ընկերությունն «ամբողջությամբ եւ լիովին» սնանկացել է, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Չնայած զատկի ձվերի վաճառքից միջոցներ ստանալու մեծ ջանքերին, ցավով հայտնում ենք, որ «Տեսլան» ամբողջությամբ եւ լիովին սնանկացել է: Այնքան, որ անգամ չեք հավատա»,- Twitter-ի իր էջում գրել է միլիարդատերը:
Ավելի ուշ Մասկը հրապարակել է իր լուսանկարը ստվարաթղթի մի կտորի հետ, որի վրա գրված է «սնանկ»: «Իլոն Մասկն անգիտակից վիճակում հայտնաբերվել է Tesla Model 3-ի մոտ՝ «Տեսլակիլայի» շշեշով շրջապատված՝ այտերին չորացած արցունքներով»- նշված է մակագրության մեջ:

Глава Tesla Илон Маск заявил, что компания «целиком и полностью» обанкротилась, передает РИА Новости
«Несмотря на серьезные попытки выручить средства с продажи пасхальных яиц мы с сожалением сообщаем, что «Тесла» целиком и полностью обанкротилась. Настолько, что вы не поверите», — написал миллиардер в своем Twitter.
Позднее Маск опубликовал фотографию себя с куском картона с надписью «банкрот». «Илон был найден без сознания у Tesla Model 3 в окружении бутылок "Теслакилы" с высохшими слезами на щеках», — говорится в подписи.