Շվեյցարիայի իշխանությունները հրաժարվել են քաղաքացիություն շնորհել մահմեդական զույգին այն բանից հետո, երբ նրանք հրաժարվել են սեղմել հակառակ սեռի ներկայացուցիչների ձեռքը, հայտնում է BBC-ն։
Շվեյցարացի պաշտոնյաներն իրենց որոշումը բացատրել են ինտեգրվելու եւ գենդերային հավասարությունը հարգելու զույգի անկարողությամբ:
Շվեյցարիայի իշխանությունները հայտարարել են, որ երկրի քաղաքացիություն ստանալու ցանկություն ունեցող օտարերկրացիները պետք է լավ ինտեգրվեն շվեյցարական հասարակությանը եւ Շվեյցարիայի, նրա ինստիտուտների եւ կարգուկանոնի հետ կապվածություն ցույց տան:

Власти Швейцарии отказали в предоставлении гражданства мусульманской паре, после того, как они отказались пожать руку людям противоположного пола во время собеседования, сообщает BBC.
Швейцарские чиновники объяснили свое решение неспособностью пары интегрироваться и уважать гендерное равенство.
Швейцарские власти заявили, что иностранцы, желающие получить гражданство страны должны хорошо интегрироваться в швейцарской общество и продемонстрировать привязанность к Швейцарии, ее институтам и уважение правопорядку.