ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը սեպտեմբերի 27-ին ընդունել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Գերմանական Մարշալ (ԳՄՀ) եւ Հայաստանում վերջինիս գործընկեր Եվրասիա համագործակցություն հիմնադրամների (ԵՀՀ) կողմից կազմակերպված այցի շրջանակում Հայաստանում գտնվող պատվիրակությանը, որի կազմում են ԱՄՆ եւ ԵՄ պաշտոնատար անձինք, առանցքային որոշումներ կայացնողներ, քաղաքական փորձագետներ եւ լրագրողներ:
Պատվիրակությունը ճանաչողական այցով սեպտեմբերի 24-ից 28-ը գտնվելու է Հայաստանում:
Հանդիպման ընթացքում հյուրերը ներկայացրել են իրենց գործունեությունը եւ կատարած աշխատանքը, ինչպես նաեւ Հայաստան այցի նպատակը:
Ողջունելով հյուրերին՝ Արփինե Հովհաննիսյանը մանրամասն անդրադարձել է մեր երկրի ներքաղաքական իրավիճակին եւ վերջին շրջանի զարգացումներին, արտաքին ու ներքին քաղաքական մարտահրավերներին:

YEREVAN. – Armenian Deputy Speaker Arpine Hovhaniisyan received the delegation being in Armenia within the scope of the visit organized by the German Marshall Fund (GMF) of the United States and the latter’s colleague in Armenia - Eurasia Partnership Foundation (EPF), which is comprised of the U.S. and EU officials, the key decision makers, political experts and journalists.
The delegation will be in Armenia on a fact-finding visit from September 24 to 28.
During the meeting, the guests presented their activities and the work done, as well as the goal of the visit to Armenia.
Welcoming the guests, Arpine Hovhannisyan touched upon in detail the internal political situation of Armenia and the developments of the recent period, the external and the inner political challenges.