Երեւանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը այսօր՝ մարտի 19-ին, Երեւան քաղաքի 2019 թվականի բյուջեի կատարման հաշվետվությունը հաստատելու մասին նախագծի քննարկման ժամանակ անդրադարձավ կորոնավիրուսի տարածմանը կանխարգելելու նպատակով երկրում ստեղծված արտակարգ դրությանը։
Նա կոչով դիմեց քաղաքացիներին.
«Հարգելի քաղաքացիներ, արտակարգ դրությունով պայմանավորված կան որոշակի կանոններ, որոնք մենք պետք է պահենք։ Բացի այն օրենքներից, որոնք գրված են թղթի վրա, կան նաեւ չգրված օրենքներ, որոնք նույնպես մենք պետք է պահենք։ Այսօրվա իրավիճակի արագ ընթացքի եւ դրության արագ ավարտը կախված է բոլորիցս։ Պետք է գիտակցել որ ոչ միայն այս վիրուսը, այլ նաեւ բոլոր վիրուսները ունեին իրենց հետեւանքները։ Մենք կարող ենք ինքնապաշտպանվել եւ, ամենակարեւորը, մտածել դիմացինի մասին։ Խնդրում եմ բոլորին, որ հանրային վայրերում մարդիկ կրեն դիմակներ։ Սա առաջին հերթին անհրաժեշտ է նրա համար, որ դուք ձեզ պաշտպանեք, այլ նրա համար, որ դուք ձեզ պաշտպանեք ձեզանից։ Աշխատեք կոնտակտը քչացնել տարեցների եւ ձեր հարազատների հետ»։
Վերջում ավագանու անդամները քաղաքապետի գլխավորությամբ ծափահարեցին բուժաշխատողների կատարած վերջին օրերի աշխատանքը։

YEREVAN. – During the discussion of the draft on approval of the 2019 Yerevan budget execution report of, Mayor Hayk Marutyan referred to the current state of emergency in Armenia to prevent the spread of coronavirus in the country.
"There are certain rules that we must adhere to in a state of emergency," he stated, in particular, in his appeal to the people. “In addition to the laws written on paper, there are also unwritten laws that we also must adhere to. The speedy end of today's situation and the speedy end of it all depends on us. It should be acknowledged that not only this virus, but also all viruses had their consequences. We can protect ourselves and, most importantly, think about the other."
At the end, the members of the Yerevan Council of Elders, led by the mayor, applauded the work done by the healthcare workers in recent days.