Լոս Անջելեսի ոստիկանությունն ընտրությունների գիշերը մոտ 40 մարդու է բերման ենթարկել, ովքեր արգելափակել էին գնացքների գծերը եւ հրաժարվել էին ցրվել, երբ հավաքն անօրինական էր հայտարարվել:
«Շուրջ 30 մարդ տուգանվել է խաչմերուկում գտնվելու համար: Մոտ 40 մարդ բերման է ենթարկվել երկաթուղային գծերն արգելափակելու եւ հավաքի ապօրինության մասին հայտարարելուց հետո ցրվել հրաժարվելու համար: Սա նախնական տեղեկություն է, այն կարող է փոխվել»,- Twitter-ի էջին հայտնել է ոստիկանությունը, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Ավելի վաղ ոստիկանությունը մարդկանց հավաքը քաղաքի կենտրոնում ապօրինի էր հայտարարել: Los Angeles Times-ի համաձայն` մարդիկ հրաժարվում էին ցրվել, մի քանի ցուցարար ջրի շշեր են նետել ոստիկանության ուղղությամբ:

On US presidential election night Tuesday, Los Angeles police detained about 40 people who had blocked train tracks and refused to disperse when their assembly was declared unlawful.
About 30 people were fined for being at the intersection, about 40 people were detained for blocking the train tracks and refusing to disperse after declaring their assembly was declared unlawful. This is preliminary information; it can changed," the LAPD said on Twitter.
Earlier, police had declared the assembly in downtown Los Angeles as unlawful. According to Los Angeles Times, people refused to disperse, and several demonstrators threw water bottle at the police.
Two buses with dozens of detained people are driving away. #ElectionNight #LosAngeles pic.twitter.com/AuZZCbYwq4