Ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնի հետաքննական բաժանմունքում նյութեր են նախապատրաստվում օգոստոսի 12-ին Արմավիրի մարզում տեղի ունեցած դանակահարության փաստով։ Այս մասին հայտնում է SHAMSHYAN.com-ը:
Այդ օրը ժամը 21։05-ի սահմաններում «Վաղարշապատ» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Վաղարշապատի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ «Կրծքավանդակի ձախ կեսի կտրած ծակած վերք, ձախ ազդրի և աջ հետ ականջային շրջանի կտրած վերքեր» ախտորոշմամբ իրենց մոտ է տեղափոխվել մի քաղաքացի։
Բժիշկները ոստիկաններին հայտնել են, որ վիրավորն իրենց ասել է, որ վնասվածքները ստացել է վայր ընկնելու հետևանքով։ Վաղարշապատի ոստիկանները պարզել են, որ վիրավորը Արմավիրի մարզի բնակիչ 21-ամյա Փոթորիկ Մ-ն է։
Նա նույն օրը՝ ժամը 20։00-ի սահմաններում, Էջմիածին քաղաքի Մ.Խորենացի փողոցում վիճաբանություն է ունեցել Արմավիրի մարզի բնակիչ 23-ամյա Կարեն Ա․-ի հետ, որի ժամանակ էլ Կարեն Ա-ն, ով ընկերական շրջապատում հայտնի է «Կայծակ» մականվամբ, իր մոտ եղած սուր կտրող-ծակող գործիքով հարվածել է Փոթորիկ Մ-ին։
Ոստիկանությունը ձեռնարկում է անհրաժեշտ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ Կարեն Ա․-ին և հանցագործության գործիք՝ դանակը հայտնաբերելու ուղղությամբ:

The inquest unit of the Police of Armenia in Etchmiadzin is preparing a report on the knife-stabbing that took place in Armavir Province on Aug. 12, shamshyan.com reported.
On that day, at around 9:05 p.m., Vagharshapat Medical Center called the police and reported that a citizen had been transferred to the medical center with wounds in the chest area, left thigh and right ear.
The doctors told the police that the injured person had told them that he had been injured after falling. Police officers found out that the injured person is 21-year-old resident of Armavir Province by the name of "Potorik" (Storm) M.
The same day at around 8 p.m., he got into a dispute with 23-year-old resident of Armavir Province Karen A. during which the latter, who is known among his friends as “Kaytsak” (Lightning), struck "Potorik" M. with a sharp cutting-piercing tool.
The police are taking necessary operational intelligence measures to find Karen A. and the tool used to commit the crime, that is, the knife.