Նախարար Վահան Քերոբյանի գլխավորությամբ մարտի 3-ին տեղի է ունեցել հանդիպում միջազգային դոնոր կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ։ Հանդիպմանը ներկա էր նաև Զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ Սիսիան Պօղոսեանը։Այս մասին հայտնում են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունից:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունից՝ ողջունելով հյուրերին՝ նախարար Վահան Քերոբյանը շնորհակալություն է հայտնել արդյունավետ համագործակցության համար և հավելել, որ նման հանդիպումները համագործակցության մի շարք գործնական քայլեր նախանշելու հիանալի հնարավորություն են։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Զբոսաշրջության կոմիտեի և դոնոր կազմակերպությունների միջև համագործակցության առաջնահերթությունները, համատեղ ծրագրերը և հետագա անելիքները, համաշխարհային զբոսաշրջային քարտեզում Հայաստանի դիրքի բարելավման ուղղղությամբ աշխատանքները։
Ներկայացվել են Կոմիտեի կողմից ներկայում իրականացվող և նախատեսվող ծրագրերը։ Անդրադարձ է կատարվել ոլորտում առկա մարտահրավերների մեղմացմանն ուղղված քայլերին։

Под руководством министра экономики Вагана Керобяна 3 марта состоялась встреча с представителями международных донорских организаций. На встрече присутствовал также председатель Комитета по туризму Сисиан Погосян. Об этом говорится в сообщении, распространенном на странице Министерства экономики Армении в Facebook.
«В ходе встречи Керобян поблагодарил всех за эффективное сотрудничество и добавил, что подобные встречи являются отличной возможностью наметить ряд практических шагов для взаимодействия.
В ходе встречи были обсуждены приоритеты сотрудничества между Комитетом по туризму и донорскими организациями, совместные программы и будущие задачи, а также работа, направленная на улучшение положения Армении на мировой туристической карте.
Были представлены реализуемые и планируемые программы комитета, а также шаги, направленные на смягчение существующих вызовов в сфере».