Ապրիլի 3-4֊ը ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կգտնվի Ռումինիայում։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից:
Նախարար Միրզոյանը հանդիպում կունենա Ռումինիայի արտաքին գործերի նախարար Բոգդան Աուրեսկուի հետ, որից հետո նախարարները հանդես կգան համատեղ մամուլի ասուլիսով:
Այցի շրջանակներում Արարատ Միրզոյանը կունենա նաև այլ բարձրաստիճան հանդիպումներ, այդ թվում՝ Ռումինիայի օրենսդիր մարմինների ներկայացուցիչների հետ։
Իր հանդիպումների ընթացքում նախարար Միրզոյանն անդրադարձ կկատարի Հայաստան-Ռումինիա երկկողմ համագործակցության և ՀՀ֊ԵՄ գործընկերության հարցերի, Հարավային Կովկասում կայունության և անվտանգության մարտահրավերներին, ինչպես նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի։

On April 3-4, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Ararat Mirzoyan will pay a working visit to Romania.
Minister Mirzoyan will have a meeting with the Minister of Foreign Affairs of Romania Bogdan Aurescu, which will be followed by a joint press conference.
Within the framework of the visit, Ararat Mirzoyan will also have other high-level meetings, including with representatives of the legislative bodies of Romania.
During his meetings, Minister Mirzoyan will touch upon issues of bilateral cooperation between Armenia and Romania and the Armenia-EU partnership as well as challenges to the stability and security in the South Caucasus and other issues of mutual interest.