Ապրիլի 3-4֊ը ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կգտնվի Ռումինիայում։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից:
Նախարար Միրզոյանը հանդիպում կունենա Ռումինիայի արտաքին գործերի նախարար Բոգդան Աուրեսկուի հետ, որից հետո նախարարները հանդես կգան համատեղ մամուլի ասուլիսով:
Այցի շրջանակներում Արարատ Միրզոյանը կունենա նաև այլ բարձրաստիճան հանդիպումներ, այդ թվում՝ Ռումինիայի օրենսդիր մարմինների ներկայացուցիչների հետ։
Իր հանդիպումների ընթացքում նախարար Միրզոյանն անդրադարձ կկատարի Հայաստան-Ռումինիա երկկողմ համագործակցության և ՀՀ֊ԵՄ գործընկերության հարցերի, Հարավային Կովկասում կայունության և անվտանգության մարտահրավերներին, ինչպես նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի։

Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян 3-4 апреля с рабочим визитом посетит Румынию. Об этом сообщает пресс-служба МИД республики.
Министр Мирзоян встретится с министром иностранных дел Румынии Богданом Ауреску, после чего министры проведут совместную пресс-конференцию.
В рамках визита состоятся также другие встречи на высоком уровне, в том числе с представителями законодательных органов Румынии.
В ходе встреч министр Мирзоян коснется вопросов двустороннего сотрудничества между Арменией и Румынией и партнерства Армения-ЕС, вызовов стабильности и безопасности на Южном Кавказе, а также других вопросов, представляющих взаимный интерес.