Հունվարի 13-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի Իրան-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Արա Շահվերդյանի գլխավորած պատվիրակությանը:
ՀՀ ԱԽ գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Ա. Գրիգորյանը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և ընդգծել, որ Հայաստան-Իրան երկկողմ հարաբերություններն ունեն ամուր հիմքեր և խարսխված են բնական շահերի վրա: Քարտուղարը կարևորել է նաև երկկողմ հարաբերությունների շարունակական զարգացմանը միտված քայլերը: Ա.Շահվերդյանը իր հերթին նշել է, որ երկկողմ հարաբերություններն էլ ավելի զարգանալու միտում ունեն:
Զրուցակիցները կարևորել են ՀՀ կառավարության կողմից ներկայացված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը՝ Հարավային Կովկասում խաղաղություն և անվտանգություն հաստատելու դիտանկյունից:

Secretary of the Security Council of Armenia, Armen Grigoryan, on Monday received a delegation led by Ara Shahverdian, the head of the Iran-Armenia Friendship Group of the Iranian parliament.
Grigoryan welcomed this delegation's visit to Armenia, and emphasized that Armenia-Iran bilateral relations have solid foundations and are anchored in natural interests, the Office of the Security Council of Armenia informs Armenian News-NEWS.am. Also, he highlighted the steps aimed at the continuous development of these bilateral relations. Shahverdian, in turn, noted that these relations have a trend to develop even more.
In addition, the interlocutors underscored the Armenian government’s Crossroads of Peace project from the point of view of establishing peace and security in the South Caucasus.