Կահիրեում, օգոստոսի 13-ին, տապալված նախագահ Մուհամեդ Մուրսիի կողմնակիցների ու հակառակորդների միջեւ բախումների արդյունքում զոհվել է մեկ, վիրավորվել 10 մարդ:
Անկարգությունների էպիկենտրոնը եղել է Կահիրեի համալսարանից ոչ հեռու գտնվող Ֆեյսալ փողոցը, որտեղ «Մահմեդական եղբայրները» բողոքի երթ են անցկացրել, հաղորդում է «ԻՏԱՌ ՏԱՍՍ»-ը: Ականատեսների խոսքով՝ տեղի բնակիչները սկսել են նրանց վրա պլաստիկե շշեր նետել: Իսլամիստները պատասխանել են հրազենային կրակով: Երկու կողմերից գործ են դրվել քարեր ու դյուրավառ հեղուկով շշեր: Ոստիկանությունը ցրել է մարդկանց արցունքաբեր գազով:
Reuters-ը հայտնում է, որ «Մահմեդական եղբայրներ» շարժման հայտարարության համաձայն՝ իրենց զինակցին սպանել են քաղաքացիական հագուստով ոստիկանները, հաղորդում է Lenta.ru-ն:
Օրվա ընթացքում «Մահմեդական եղբայրները» Կահիրեում հարձակում են գործել կառավարական մի քանի շենքերի վրա: Մասնավորապես, նրանց հաջողվել է ներխուժել հարկերի նախարարություն եւ ծեծի ենթարկել մի քանի աշխատակիցների:
Իսլամիստների եւ նրանց հակառակորդների միջեւ բախումներ են տեղի ունեցել նաեւ Էլ-Մանսուր քաղաքում: Հաղորդվում է տասնյակ վիրավորների մասին:

В Каире один человек погиб, еще десять пострадали в результате столкновений, вспыхнувших вечером 13 августа между сторонниками и противниками свергнутого президента Египта Мухаммеда Мурси.
В эпицентре беспорядков оказалась улица Фейсал, расположенная недалеко от Каирского университета, где «Братья-мусульмане» организовали марш протеста, передает ИТАР-ТАСС. По словам очевидцев, местные жители начали кидать в них пустые пластиковые бутылки. Исламисты ответили огнем из автоматического оружия. В ход с обеих сторон пошли камни и бутылки с зажигательной смесью. Полиция разгоняла толпу слезоточивым газом.
Reuters сообщает, что, согласно заявлению движения «Братья-мусульмане», их погибшего сторонника застрелили полицейские в штатской одежде, передает «Лента.Ру».
В течение дня «Братья-мусульмане» в Каире совершили нападения на несколько правительственных учреждений. В частности, им удалось прорваться в Министерство вакуфов, где они избили несколько сотрудниц.
Стычки между исламистами и их противниками произошли также в городе Эль-Мансура (административном центре провинции Дакахлия), к северу от столицы. Сообщается о десятках пострадавших.