ObamaCare-ի չեղարկման մասին ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի ելույթն այնքան մեծ ուշադրության չի արժանացել, որքան տարօրինակ ունքերով կինը, որը նրա ելույթի ժամանակ կանգնած էր նրա ետեւում։
Կնոջ արտասովոր ունքերը, որոնք նրա դեմքին կատակերգական արտահայտություն էին հաղորդում՝ հաշվի առնելով Թրամփի ելույթի թեման, դարձել են Twitter օգտատերերի շրջանում ամենաշատ քննարկվող թեման։ Շատերը նշել են, որ կնոջ դեմքի արտահայտությունը կիսում են շատ ամերիկացիներ այն պահից սկսած, երբ Թրամփը դարձավ ԱՄՆ նախագահ։
Մամուլին չի հաջողվել պարզել, թե ով է այդ տարօրինակ ունքերով կինը, որը գրավել է ամերիկացիների ուշադրությունը ու մեմ դարձել։ Ի սկզբանե Սպիտակ տան աշխատակազմը հայտնել էր, որ Թրամփը իր ելույթին հրավիրել էր ObamaCare-ի «զոհերին», սակայն ոմանք ենթադրություն են հայտնել, որ Թրամփի խոսքը այդ կնոջն ավելի շատ է մտահոգել, քան զոհի կարագավիճակը։ Օգտատերերի մի մասն էլ Թրամփին առաջարկել է ObamaCare-ի փոխարեն այդ կնոջ ունքերը փոխել, մյուսները սրամտորեն նկատել են, որ այդ կնոջ ունքերը Օբամայի բարեփոխման զոհն են դարձել, ոմանք էլ կատակել են, որ դա հատուկ շեղող մանեւր է, որպեսզի չլսեն, թե ինչ է խոսում Թրամփը ։

Речь президента США Дональда Трампа о необходимости отмены ObamaCare привлекла не столько внимания, как женщина со странными бровями, стоящая за его спиной в ходе выступления.
Необычные брови женщины, которые придавали комичное выражение ее лицу с учетом темы выступления Трампа, стали самой обсуждаемой темой среди пользователей Twitter. Многие отметили, что эмоции на лице женщины разделяют многие американцы с того момента, как Трамп стал президентом.
Выяснить, кто такая женщина со странными бровями, которая взбудоражила американцев и стала мэмом, прессе не удалось. Изначально администрация Белого дома сообщила, что Трамп пригласил на выступление «жертв» ObamaCare, однако некоторые предположили, что речь Трамп вызвала у нее больше опасений, чем статус жертвы. Часть пользователей предложила Трампу вместо ObamaCare заменить брови этой дамы, иные остроумно заметили, что ее брови стали жертвой реформы Обамы, кое-кто пошутил, что это намеренный отвлекающий маневр, чтобы не слышать, что говорит Трамп.