Ամերիկուհին իր զուգընկերոջը հեռախոսազանգերի եւ հաղորդագրությունների միջոցով ինքնասպանության դրդելու համար 2.5 տարվա կալանքի եւ 5 տարի ժամկետով պայմանական ազատազրկման է դատապարտվել։ BBC-ն հաղորդում է, որ 20-ամյա Միշել Քարթերը մեղավոր է ճանաչվել Քոնրադ Ռոյի չկանխամտածված սպանության մեջ, որը 2014 թվականի հուլիսին վերջ է տվել կյանքին։
Մեղադրող կողմը համարում է, որ Միշելի գործողությունները սպանլ են Քոնրադին, սակայն նա իր պատասխանատվությունը չի ընդունել։ Դատարանը վճռել է, որ նրա տարիքը (ողբերգության ժամանակ 17 տարեկան էր), հասունության մակարդակն ու հոգեկան հիվանդությունն էական ազդեցություն չեն ունեցել նրա գործողությունների վրա։
Քոնրադ Ռոյը մահացել է ավտոմեքենայում գազի թունավորումից։ Հետաքննության ընթացքում պարզվել է, որ մահից երկու շաբաթ առաջ Քարթերը նրան հաղորդագրություններ է ուղարկել, որտեղ նրան համոզել է ինքնասպանություն գործել։ Մահվանից մի քանի ժամ առաջ Միշելը գրել էր. «Դու պետք է դա անես, Քոնրադ։ Ընդամենը պետք է միացնես շարժիչը, եւ կլինես ազատ ու երջանիկ»։

Американка приговорена к 2,5 годам заключения и 5 годам условно за то, что довела своего бойфренда до самоубийства посредством смс и телефонных звонков. Как сообщает BBC,   20-летняя Мишель Картер признана виновной в непредумышленном убийстве Конрада Роя, который покончил с собой в июле 2014 года.
Изначально ей грозило заключение сроком в 20 лет, однако адвокаты настояли на том, что Мишель и Конрад страдали психическим заболеванием.
Сторона обвинения считает, что действия Мишель убили Конрада, при этом она не признала своей ответственности и не раскаялась в содеянном. Судья счел, что ее возраст ( на момент трагедии Мишель было 17), уровень зрелости и даже психическое заболевание существенно не повлияли на ее действия.
Это дело стало юридическим прецедентом  для Массачуссетса, в котором нет закона об уголовном преследовании в случае доведения до самоубийства.
Конрад Рой отравился угарным газом в автомобиле. В ходе следствия выяснилось, что за две недели до смерти Картер отправляла ему смс, которые поощряли его покончить с собой. «Повесь себя, спрыгни с здания...Я не знаю, есть много способов», - писала она. За пару часов до его самоубийства Мишель написала: «Тебе надо сделать это, Конрад. Все что надо сделать, включить двигатель, и ты будешь свободным и счастливым».