Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանի եւ Իլհամ Ալիեւի հանդիպումը հնարավոր է կայանա մարտի վերջին: Այդ մասին այսօր՝ մարտի 20-ին  Երեւանում ընթացող «ՆԱՏՕ եւ Հարավային Կովկաս՝ ռազմավարական մոտեցումներ տարածաշրջանի անվտանգությանը» միջազգային խորհրդաժողովի ընթացքում ասել է ՀՀ Ազգային Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը:
Նրա խոսքով, Սարգսյանի եւ Ալիեւի հանդիպումը ծրագրվում է մարտի 23-ից 29-ն ընկած ժամանակահատվածում: «Հայաստանը շարունակում է հանդես գալ Լեռնային Ղարաբաղյան խնդրի կարգավորման օգտին ոչ միայն խաղաղ ճանապարհով, այլեւ փոխընդունելի զիջումների օգնությամբ»:
Բաղդասարյանը նշել է, որ ինչպես Թուրքիայի դեպքում գնդակը գտնվում է Ադրբեջանի դաշտում, քանի որ բազմաթիվ պայմանավորվածությունները, ցավոք, զարգացում չեն ունենում անընդհատ փոխվող մոտեցումների պատճառով:

Встреча президентов Армении и Азербайджана Сержа Саргсяна и Ильхама Алиева планируется в конце марта. Об этом 20 марта сообщил секретарь Совета национальной безопасности Армении Артур Багдасарян на открытии международной конференции «Партнерство НАТО на Южном Кавказе: Стратегический подход к региональной безопасности».
По его словам, встреча Саргсяна и Алиева планируется в период с 23 по 29 марта: «Армения продолжает выступать за урегулирования проблемы Нагорного Карабаха не только мирным путем,  но и с помощью взаимоприемлемых компромиссов».
Багдасарян отметил, что как и в случае с Турцией, мяч находится на поле Азербайджана, так как многократно  достигнутые договоренности к сожалению не получают развития из-за постоянно меняющихся подходов.