Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանի եւ Իլհամ Ալիեւի հանդիպումը հնարավոր է կայանա մարտի վերջին: Այդ մասին այսօր՝ մարտի 20-ին  Երեւանում ընթացող «ՆԱՏՕ եւ Հարավային Կովկաս՝ ռազմավարական մոտեցումներ տարածաշրջանի անվտանգությանը» միջազգային խորհրդաժողովի ընթացքում ասել է ՀՀ Ազգային Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը:
Նրա խոսքով, Սարգսյանի եւ Ալիեւի հանդիպումը ծրագրվում է մարտի 23-ից 29-ն ընկած ժամանակահատվածում: «Հայաստանը շարունակում է հանդես գալ Լեռնային Ղարաբաղյան խնդրի կարգավորման օգտին ոչ միայն խաղաղ ճանապարհով, այլեւ փոխընդունելի զիջումների օգնությամբ»:
Բաղդասարյանը նշել է, որ ինչպես Թուրքիայի դեպքում գնդակը գտնվում է Ադրբեջանի դաշտում, քանի որ բազմաթիվ պայմանավորվածությունները, ցավոք, զարգացում չեն ունենում անընդհատ փոխվող մոտեցումների պատճառով:

YEREVAN. –  Secretary of Armenia's National Security Council Arthur Baghdasaryan said the meeting between Armenian and Azerbaijani presidents is planned for late March.
The meeting is planned for the period from March 23 to 29, he said on Thursday.
Baghdasaryan participated in the opening of “NATO Partnership in South Caucasus: Strategic Approach to Regional Security” conference.
“Armenia is committed not only to settle Nagorno-Karabakh conflict peacefully, but also through mutually acceptable compromise,” he said.
Baghdasaryan noted that the ball is in Azerbaijan's court, as numerously reached arrangements unfortunately are not developing because of constantly changing approaches.