Գազայի հատվածում իսրայելցի զինվորականները գնդակոծել են հիվանդանոցը, զոհվել է չորս մարդ, փոխանցում է Գազայի առողջապահության նախարարությունը:
Ավելի վաղ   30-ից ավելի  մարդ սպանվել էր  Գազայի հատվածում ՀԱՄԱՍ-ի գրոհայինների դեմ Իսրայելի գործողության հետեւանքով, փոխանցում է  BBC-ի ռուսական ծառայությունը` վկայակոչելով պաղեստինցի զինվորականներին:
Իսրայելի բանակը պնդում է, որ սպանվել է նաեւ 10 գրոհային, որոնք երկիր էին ներխուժել Գազայի թունելներից:
Երկրորդ օրը շարունակ Գազայի քաղաքները հայտնվում են  հրետանու կրակի տակ: Իսրայելցի զինվորականների թիրախը թունելներն են:

Больница в секторе Газа попала под обстрел израильских военных, погибли по меньшей мере четыре человека. Такие данные приводит министерство здравоохранения Газы.
Ранее более 30 человек были убиты в результате операции Израиля против боевиков Хамас в секторе Газа, сообщает русская служба BBC со ссылкой на палестинских военных.
Израильская армия утверждает, что были убиты как минимум 10 боевиков, которые проникли в страну через туннели из Газы.
Второй день подряд окрестности города Газы попадают под артиллерийский обстрел. Целью израильских военных, по их словам, являются эти туннели.