Մարշալ Բաղրամյանի անվան հրաձգարանում հոկտեմբերի 4-ին ընթանում է ՀԱՊԿ հավաքական խաղաղապահ ուժերի «Անխախտելի եղբայրություն 2015» զորավարժությունների եզրափակիչ փուլը (ֆոտոռեպորտաժ
Վարժանքների ընթացքին հետեւում են ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան, ՀՀ պաշտպանության եւ ՏԿԱԻ նախարարներ Սեյրան Օհանյանն ու Արմեն Երիցյանը, դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներ, ռազմական կցորդներ։ Վարժանքներն անցնում են մի քանի մարտավարական ուղղություններով. Փոխադրում, հումանիտար բեռի ուղեկցում եւ տեղաբաշխում, ահաբեկիչների զավթած շենքերի եւ պատանդների ազատում, ռազմական քաղաքի վրա ահաբեկիչների հարձակման ետ մղում, տեղական բնակչության խռովության ճնշում, ահաբեկիչների ճամբարի հայտնաբերում եւ ոչնչացում։
Մարտավարական գործողությանը ներգրավված են 50միավոր տեխնիկա, այդ թվում՝ ուղղաթիռներ, ՀՄՄ-ներ, ջրցաններ։ Վարժանքներին մասնակցում են 600 զինծառայողներ, որոնցից 60-ը՝ հրամկազմն է։ Վարժանքների հիմնական նպատակը ՀԱՊԿ հավաքական խաղաղապահ ուժերի գործնական հմտությունների զարգացումն է՝ միտված հնարավոր խաղաղապահ գործողությունների նախապատրաստմանը։

На полигоне имени маршала Баграмяна 4 октября проходит завершающий этап совместных миротворческих учений ОДКБ «Нерушимое братство 2015».
За ходом учений наблюдают Генсек ОДКБ  Николай Бордюжа, министры обороны и по чрезвычайным ситуациям Сейран Оганян и Армен Ерицян, представители дипкорпуса, военные атташе, аккредитованных в Армении посольств. Учения проходят по нескольким тактическим сценариям: транспортировка, сопровождение и распределение гуманитарного груза, освобождение захваченного террористами здания и заложников, отражение атаки террористов на военный городок, пресечение бунта со стороны местного населения и проведение с ними переговоров, обнаружение и ликвидация лагеря террористов.
В тактические действия вовлечены 50 единиц техники, в том числе вертолеты, БМП, водометы. В учениях задействованы 600 представителей стран-участниц Организации, из коих 60 – комсостав. Основная задача учений – повышение скоординированности действий между разными подразделениями при разных развитиях ситуации.