Ավետիյանների ընտանիքի սպանության գործով դատավարությունում նախագահող Հարություն Մովսիսյանը մերժել է դատավորի ինքնաբացարկի մասին իրավապաշտպան, տուժածների իրավահաջորդ Արթուր Սաքունցի ներկայացրած միջնորդությունը: Մեկ ժամ ընդմիջումից հետո դատավորրը հրապարակել է համապատասխան որոշումը:
Փաստաբաններն այս պահին այլ միջնորդություններ չունեն: Սակայն փաստաբան Լուսինե Սահակյանը մի քանի րոպե ընդմիջում է խնդրել, որպեսզի գործընկերների հետ քննարկի հարցը:
Նշենք, որ տուժածների ազգականները ցուցադրաբար ոտքի չեն կանգնում, երբ քարտուղարը կոչ է անում «Ոտքի՛, դատարանն է գալիս»:

Председательствующий на судебном процессе по делу об убийстве семьи Аветисянов Арутюн Мовсисян отклонил представленное правозащитником, представителем правопреемников потерпевших Артуром Сакунцем о самоотводе судьи. После часового перерыва судья обнародовал соответствующее решение.
Других ходатайств на данный момент  у адвокатов нет. Однако адвокат Лусине Саакян попросила перерыв на несколько минут для того, чтобы обсудить с коллегами вопрос.
Отметим, что родственники потерпевших демонстративно не встают с мест, когда секретарь приглашает «встать, суд идет».