ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի ԱԳ նախարար Ջավադ Զարիֆի հետ եւ քննարկել միջուկային ծրագրի շուրջ տիրող վիճակը։ Այս մասին հայտնում են ՌԴ ԱԳՆ–ից։
Նախարարները կարծիքներ են փոխանակել իրավիճակի շուրջ, որը ստեղծվել է Իրանի միջուկային ծրագրի գործողությունների համընդհանուր համապարփակ պլանի իրականացման պատճառով։
Լավրովը հաստատել է, որ ՌԴ–ն հավատարիմ է մնում այդ պլանին եւ հաստատակամ է հետագայում համաձայնություններն իրականացնել այն տեսքով, որով դրանք հավանություն են ստացել ՄԱԿ ԱԽ–ի կողմից։

Министр иностранных дел России Сергей Лавров обсудил по телефону с главой МИД Ирана Джавадом Зарифом ситуацию вокруг соглашения по ядерной программе. Об этом сообщает пресс-служба российского МИД.
Министры обменялись мнениями относительно ситуации, складывающейся в области выполнения Совместного всеобъемлющего плана действий (СВПД) по иранской ядерной программе.
Лавров подтвердил полную приверженность России СВПД и твёрдый настрой на дальнейшую всестороннюю реализацию данной договорённости в том виде, как она была одобрена Советом Безопасности ООН.