Արքայազն Հարրին ու ամերիկացի դերասանուհի Մեգան Մարքլը պաշտոնապես նշանադրվել են, այդ մասին հաղորդվում է Քլարենս հաուսի՝ բրիտանական թագավորական ընտանիքի անդամների ուեսթմինսթերյան նստավայրի թվիթերյան էջում, փոխանցում է Gazeta.ru-ն:
«Ձերդ Թագավորական գերազանցություն Ուելսի արքայազնը երջանիկ է հաղորդել արքայազն Հարրիի եւ օրիորդ Մեգան Մարքլի նշանադրության մասին: Հարսանիքը կկայանա 2018-ի գարնանը: Հարսանիքի օրվան վերաբերող հետագա մանրամասները պատշաճ կարգով կհաղորդվեն», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Հայտարարության մեջ նշվում է, որ արքայազն Հարրիի եւ Մեգան Մարքլի նշանադրությունը կայացել է ավելի վաղ այս ամսին, արքայազն Հարրին այդ մասին  տեղեկացրել է Ձերդ Թագավորական մեծությանն ու իր ընտանիքի մյուս հարազատ անդամներին:
Նշանադրության մասին հայտարարությունը հնչել է վերջին մի քանի ամիսների ընթացքում շրջանառվող ասեկոսների ֆոնին, որոնցում նշվում էր, որ Մեգան Մարքլը ավարտում է «Ֆորս մաժորներ» սերիալի նկարահանումները եւ քայլեր է նախաձեռնում Լոնդոն տեղափոխվելու համար:

Prince Harry and American actress Meghan Markle are now officially engaged, according to the twitter announcement of Clarence House, the Westminster residence of members of the Royal family.
“His Royal Highness The Prince of Wales is happy to announce the engagement of Prince Harry to Miss Meghan Markle. The wedding will take place in spring of 2018. Further details about the wedding day will be announced in due course”, says the announcement.
The statement notes that the engagement of Prince Harry and Megan Markle took place earlier this month, Prince Harry informed about to Her Royal Majesty and other close members of his family.
The announcement of the engagement was made against the backdrop of rumors that have been circulating in the tabloids over the past months - it was noted that Megan Markle is completing the shooting in the Suits series and is taking steps to move to London.