Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը մեկնել է Ֆրանկֆուրտ, որտեղ նախագահելու է գերմանական KfW բանկի հետ համատեղ գործող գերմանա-հայկական հիմնադրամի ծրագրերի դիտորդ խորհրդի հերթական նիստը:
Կենտրոնական բանկից NEWS.am-ին հայտնում են, որ նիստում քննարկվելու են KfW բանկի հետ իրականացվող ընթացիկ ծրագրերը եւ վերջիններիս հնարավոր զարգացումները, ինչպես նաեւ վերականգնվող էներգետիկայի, բնակարանային ֆինանսավորման ոլորտներում (հիփոթեքային շուկայի զարգացման համար) եւ ՓՄՁ եւ առեւտրի ֆինանսավորման համար երեք նոր ծրագրերի իրականացման հնարավորություններն ու ժամկետները:
Կողմերը քննարկելու են արդեն հաստատված, գյուղատնտեսության ֆինանսավորման համար նոր ծրագրի պայմանագրի ստորագրման եւ մեկնարկի ժամկետները:
Այցի ընթացքում նախատեսվում է նաեւ այցելություն KfW բանկի ֆինանսական տեխնոլոգիաների լաբորատորիա՝ քննարկելու Հայաստանում նման լաբորատորիայի ստեղծման հնարավորությունները:

YEREVAN. – Governor of the Central Bank of Armenia (CBA), Arthur Javadyan, has left for Frankfurt, Germany, where he will chair the next meeting of the Supervisory Council of the “German-Armenian Fund,” which functions jointly with the KfW Bank.
Current projects with the KfW Bank and their possible developments, as well as the opportunities and timelines for the implementation of three new projects for renewable energy and housing funding and small and medium-sized enterprises and trade funding will be discussed at the meeting, CBA informed Armenian News-NEWS.am.
The parties will also confer on the date for signing and launching of a new contract for agriculture funding that is already approved.
During Javadyan’s stay in Germany, a visit is also planned to the financial technologies’ laboratory of the KfW Bank to discuss the possibilities of creating such a laboratory in Armenia.