Երեւանում, հուլիսի 24-ին կրակոցեր են հնչել. ժամը 23։40-ի սահմաններում Ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Գերցենի փողոցի թիվ 20 տան մոտ կրակոցներ են հնչել։
Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ոստիկանները պարզել են, որ նշված տան մոտ փողոցով անկանոն երթեւեկելու հանգամանքի շուրջ վիճաբանություն է առաջացել նշված տան բնակիչ 44-ամյա Մանուել Գասպարյանի եւ մեկ այլ քաղաքացու միջեւ, որի ժամանակ Մ․ Գասպարյանը դիտողություն է արել այդ քաղաքացուն։
Որոշ ժամանակ անց այդ քաղաքացին իր մի քանի ընկերների հետ վերադարձել է Մ․ Գասպարյանի տան մոտ ու դիտավորությամբ կոպիտ կերպով խախտել հասարակական կարգը, հասարակության նկատմամբ բացահայտ անհարգալից վերաբերմունք դրսեւորելով, իր մոտ եղած ատրճանակից մի քանի անգամ անկանոն կրակոցներ է արձակել, որից հետո իր ընկերների հետ հեռացել են։
Ոստիկանները դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերել են կրակված պարկուճ։ Ոստիկանները ձեռնարկում են անհրաժեշտ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ, ինչպես նշված անձին, այնպես էլ նրա հետ եկած անձանց ինքնությունը պարզելու եւ հայտնաբելերու ուղղությամբ։
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ ոստիկանները գիտեն՝ ով է այդ անձը։ Իսկ Մ․ Գասպարյանը տարիներ առաջ մահացած, Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր, «Ժողովրդավարական ուղի» կուսակցության հիմնադիր-նախագահ Մանուկ Գասպարյանի որդին է։

At around 11:40 p.m. on July 24, the police station of Kanaker-Zeytun Administrative District received an alarm that gunshots were heard near house #20 located on Gertsen Street in Yerevan.
According to Shamshyan.com, police found out that there had been a dispute over violation of traffic rules on the street near the house between 44-year-old resident of the house Manuel Gasparyan and another citizen.
After a while, with a couple of friends, the citizen had returned to the house of Gasparyan and intentionally violated public order, opening fire several times and leaving with the friends.
Police officers are undertaking necessary operational intelligence measures to establish the identity of the specified person and the people with the latter and find them.
According to the source, the police officers know who the person is. M. Gasparyan is the son of former deputy of the National Assembly, founding leader of the Democratic Way Party Manuk Gasparyan, who died many years ago.