Երեւանում ԱՄՆ դեսպանատան հյուպատոսական բաժինը ԱՄՆ մուտքի արտոնագրի դիմորդներին տեղեկացնում է դեսպանության տարածք մուտք գործելու ընթացակարգերում տեղի ունեցած փոփոխությունների մասին։
«Անձնական մեծ չափսերի պայուսակներն այլեւս թույլատրելի չեն։ ԱՄՆ դեսպանատուն մուտք գործելիս ձեզ հետ կարող եք ունենալ միայն ձեռքի փոքր պայուսակ։ Ավելի մեծ իրեր ունենալու դեպքում ձեզ թույլ չեն տա մուտք գործել դեսպանատուն եւ դուք չեք կարողանա ձեր իրերը թողնել անվտանգության աշխատակիցների մոտ կամ բլրի վրա գտնվող անվտանգության կրպակում։
Խնդրում ենք ձեր այցը պլանավորել այնպես, որպեսզի մենք կարողանանք մեր ծառայությունները մատուցել ըստ պատշաճի», – ասված է տարածված հաղորդագրության մեջ։
Նշենք, որ հաղորդագրությունը տարածվել է երեք լեզուներով՝ անգլերեն, հայերեն եւ պարսկերեն:
Մինչ այդ Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը հաղորդագրություն էր տարածել, որտեղ նշել էր, որ ժամանակավորապես կասեցրել է վիզաների հետ կապված որոշ ծառայություններ:

YEREVAN. – The Consular Section of the U.S. Embassy in Yerevan has informed all U.S. visa applicants about a change in Embassy entry procedures when visiting the Consular section.
“Large personal bags will no longer be permitted,” the respective statement reads, in particular. “You must plan on not having any item larger than a handbag with you when visiting the U.S. Embassy. If you have larger items, you will not be permitted to enter the Embassy, you will not be able to store your items with guards, or leave them at the guard shack at the Embassy hill top.
Please plan accordingly to facilitate our services to you.”
As reported earlier, the U.S. Embassy in Yerevan had issued another statement informing that it has temporarily suspended some visa services.