Հայաստանի պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանն արտահայտվել է դատարանի դահլիճում տեղի ունեցած միջադեպի մասին։
Հիշեցնենք, որ նախկին նախարարն անցնում է 2008 թվականի մարտի 1-ի գործի առանձնացված վարույթով։ Անցած նիստի ժամանակ տուժած կողմի ներկայացուցիչը իրեն թույլ էր տվել հայտարարել. «Մարտի 1-ի մասին հարգանքով արտահայտվեք, այլապես ինքներդ կհայտնվեք…»: Արտահայտության երկրորդ մասը չհաջողվեց լսել: Պաշտպանության կողմը դա ընկալել էր որպես սպառնալիք։ Փաստաբան Միհրան Պողոսյանը հրաժարվել է մասնակցել նիստին՝ դատարանին տեղեկացնելով, որ չի մասնակցում, քանի որ դատարանն ի վիճակի չէ ապահովել կողմերի մրցակցությունը եւ թույլ է տալիս հնչեցնել վիրավորանքներ եւ սպառնալիքներ։ Դատավոր Աննա Դանիբեկյանը տեղեկացրեց, որ ուսումնասիրել է ձայնագրությունը եւ ոչ մի վիրավորական կամ սպառնալից բան չի գտել։ Իսկ եթե պաշտպանության կողմը այլ կերպ է մտածում, կարող է դիմել համապատասխան կառույցներ։
Լրագրողների հետ զրույցում իր կարծիքը հայտնելով՝ Սեյրան Օհանյանն ասաց, որ դատարանը պետք է հրապարակեր ձայնագրությունը։ «Առայժմ իմ փաստաբանը չի պատրաստվում հետեւել օրինակին»,- տեղեկացրեց նախկին նախարարը ճշգրտող հարցին ի պատասխան։ Բայց հարցին, թե համարում է արդյոք ինքը՝ Օհանյանը, դա վիրավորանք, նախկին նախարարը չպատասխանեց։

Armenia’s former defense minister Seyran Ohanyan has expressed his view on the incident that took place in court.
The former defense minister is involved in the separated proceedings of the case of the events of March 1, 2008. During the previous trial, a representative of the injured party declared the following: “Respect the events of March 1, otherwise you will find yourself in…” The second part of the statement was not heard, and the defendants viewed this as a threat. Attorney Mihran Poghosyan has refused to participate in the trial and has informed the court that he won’t participate since the court is incapable of ensuring the sides’ participation and allows insults and threats. Judge Anna Danibekyan informed that she had examined the audio recording and hadn’t heard any insult or threat and told the defendants that they could address the relevant bodies, if they disagreed.
Seyran Ohanyan expressed his opinion and said the court had to play the recording. “My attorney won’t follow that example,” the ex-minister said in response to a specifying question. When asked if he considers this an insult, the ex-minister kept silent.