Համաճարակի ավարտից անմիջապես հետո բացարձակ ազատ շփման համակարգ չի լինի: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ ղեկավար Սերգեյ Լավրովը, հաղորդում է ՌԲԿ-ը:
Նա նշել է, որ սահմանափակող միջոցները կգործեն նաեւ տրանսպորտում: Նրա խոսքով՝ կոշտ միջոցներ արդեն չեն լինի, սակայն բոլոր սահմանափակումները միանգամից չեն հանվի:
«Բոլորը համաձայն են, որ համաշխարհային կապերի լիարժեք վերականգնումը երկար ժամանակ է պահանջում: Փորձագետների ճնշող մեծամասնությունն ասում է, որ սահմանափակումները լրիվ կհանվեն, երբ պատվաստանյութ ստեղծվի: Զգուշություն պետք է պահպանվի»,-ասել է Լավրովը:

Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation Sergey Lavrov has declared that there won’t be absolutely free interaction right after the end of the pandemic, reports RBK.
He stated that there will be restrictions on public transport, and even though there won’t be rough measures, the restrictions won’t be lifted immediately.
“Everyone agrees that it will take a long time to fully restore global ties. The prevailing majority of experts say restrictions will be fully lifted when a vaccine is created. We need to be careful,” Lavrov said.