Կորոնավիրուսի պայմաններում մենք դանդաղ, քայլ-քայլ սկսում ենք վերանայել մեր վերաբերմունքը օրենքի, կանոնների պահպանման նկատմամբ, համակեցության կանոնների եւ ընդհանրապես մեր սովորությունների նկատմամբ: Այս մասին այսօր՝ հունիսի 4-ին, պարետատան նիստից հետո ճեպազրույցում նշեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ես համոզված եմ, որ մենք այսուհետ այլ կերպ կսկսենք վերաբերվել օրենքներին, համակեցության կանոններին: Ցավոք դա տեղի է ունենում մարդկային կորուստների գնով:
Այսօր ՀՀ-ում ապրող մի օտարերկրացի կարճ նամակ է գրել իմ խորհրդականին, եւ ես ուզում եմ ներկայացնել բովանդակությունը: Նա ասում է, որ իր դիտարկմամբ, ՀՀ-ում կորոնավիրուսի իրավիճակը սրվում է այն պատճառով, որ ՀՀ քաղաքացիների համար շատ դժվար է հրաժարվել ձեռքով բարեւելուց, հրաժարվել իրար տեսնելիս իրար գրկելուց ու համբուրելուց»,-ասաց Փաշինյանը:
Նա վերջում տեղեկացրեց, որ իր ընտանիքի բոլոր անդամները բուժզննություն են անցել, ոչ մեկի մոտ սիմպտոմներ չկան, թոքաբորբ չկա:

During the coronavirus pandemic, we Armenians are slowly beginning to reconsider our attitude towards observance of laws and rules, rules of coexistence and our habits in general. This is what Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan stated during a briefing following the session of the Commandant’s Office today.
“I’m certain that, from now on, we will have a different attitude towards laws and the rules of coexistence, but unfortunately, this is at the expense of human lives.
Today a foreigner living in Armenia sent a short letter to my advisor, and in that foreigner’s opinion, the coronavirus situation in Armenia is escalating because it’s hard for citizens of Armenia to refuse to shake hands, hug and kiss when greeting each other,” Pashinyan said, adding that all of his family members have undergone checkups and that none of them has symptoms or pneumonia.