Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը խորհուրդ է տալիս երկրներին վերլուծել կորոնավիրուսի նոր տարատեսակի ներմուծման ռիսկը եւ այդ հիման վրա որոշում կայացնել օդային հաղորդակցության վերաբերյալ, հայտարարել է Ռուսաստանում Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) ներկայացուցիչ Մելիտա Վույնովիչը:
«Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունն այս պահին որեւէ ժամկետ կամ այլ բան չի առաջարկել (սահմանների եւ օդային հաղորդակցության հետ կապված), սակայն խորհուրդ է տվել ներմուծման ռիսկի վերլուծություն կատարել, եւ դրա հիման վրա անհատական, ազգային որոշում կայացնել»,- «Ռոսիա-24» հեռուստաալիքի եթերում ասել է Վույնովիչը:
Նա նշել է, որ հաղորդակցության կամ երկրի սահմաններին ռեժիմների մասին որոշումն ընդունվում է անհատապես:

The World Health Organization recommends that countries analyze the risk of importing a new strain of coronavirus, said Melita Vujnovic, representative of the World Health Organization (WHO) in Russia.
The World Health Organization at this point did not recommend any deadlines or something else, but recommended that an analysis of the risk of importation be done, and based on this, make your individual, national decision, she added.
She noted that the decision on air traffic or regimes on the country's borders is made individually.