Իսրայելի կառավարությունն ուրբաթ օրը հեռախոսային քվեարկության ընթացքում հաստատել է երկու շաբաթ տեւողությամբ 2020-ի սկզբից ի վեր երրորդ տոտալ կարանտինի ընդունումը` կորոնավիրուսի հետագա տարածումը կանխելու համար: Այս մասին հայտնում է հրեական պետության առողջապահության նախարարության մամուլի ծառայությունը:
«Կառավարությունն այսօր հեռախոսային քվեարկության ընթացքում հաստատել է հետեւյալ կանոնները, որոնք ուժի մեջ կլինեն 14 օրվա ընթացքում` 2020 թվականի դեկտեմբերի 27-ի ժամը 17:00-ից մինչեւ 2021 թվականի հունվարի 9-ը. արգելվում է բնակության վայրից հեռանալն ավելի քան հազար մետրով` բացառությամբ պատվաստումների, բժշկական կամ սոցիալական օգնություն ստանալու, ցույցերին կամ դատական ​​գործընթացներին մասնակցության, սպորտով զբաղվելու նպատակով քայլելու համար. արգելվում է լքել բնակության վայրը` մեկ այլ անձի բնակության վայրում գտնվելու նպատակով. բոլոր մանրածախ կետերը եւ հանրային վայրերը պետք է փակվեն` բացառությամբ առաջին անհրաժեշտության ապրանքների, սննդի եւ հիգիենայի պարագաների վաճառքի խանութների»,- ասվում է հայտարարության մեջ, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:

The government of Israel approved during a telephone voting on Friday the introduction of the third total quarantine since the beginning of 2020. The quarantine will last two weeks from December 27, 2020, to January 9, 2021, to prevent the further spread of the new COVID-19, the press service of Israel's health ministry reported.
It is banned for people to remain within 1 km (0.6 miles) of their residences, except for vaccination cases, receiving medical or social assistance, participating in demonstrations or legal proceedings, jogging.
It is prohibited to leave the place of residence on the purpose of meeting another person; all selling points and public places should be closed, with the exception of shops selling basic necessities, food, and hygiene products, TASS reports referring to the statement.