Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամի տնօրեն, TK & Partners իրավաբանական ընկերության կառավարիչ գործընկեր Վարուժան Ավետիքյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է, որ գեներալ- լեյտենանտ Տիրան Խաչատրյանը Սահմանադրության ու օրենքների բազմաթիվ ու կոպիտ խախտումներով է ազատվել զբաղեցրած պաշտոնից:
«Հայտնում եմ, որ մեր ընկերությունը ստանձնել է Հայաստանի ազգային հերոս, գեներալ – լեյտենանտ Տիրան Խաչատրյանի շահերի պաշտպանությունը: Իրավական խնդիրների մանրակրկիտ ուսումնասիրման արդյունքում համոզվել ենք, որ հայոց բանակի բարձրաստիճան սպան Սահմանադրության ու օրենքների բազմաթիվ ու կոպիտ խախտումներով է ազատվել զբաղեցրած պաշտոնից:
Նշում եմ նաև, որ օրենքի համաձայն դատարանի կողմից հայցը վարույթ ընդունելը կասեցնում է վիճարկվող վարչական ակտի կատարումը, այսինքն՝ ՀՀ նախագահի հրամանագիրը` մինչև գործն ըստ էության լուծող դատական ակտի օրինական ուժի մեջ մտնելը: Օրենքի շրջանակներում անելու ենք ամեն ինչ, որ խնդրո առարկա ազատման հրամանագիրը դատական կարգով անվավեր ճանաչվի»,- գրել է Վարուժան Ավետիքյանը։

Директор Фонда страхования военнослужащих, управляющий партнер юридической компании TK & Partners Варужан Аветикян на своей странице в Facebook написал, что генерал - лейтенант Тиран Хачатрян освобожден от занимаемой должности с многочисленными и грубыми нарушениями Конституции и законов.
«Сообщаю, что наша компания взяла на себя защиту интересов национального героя Армении, генерал – лейтенанта Тирана Хачатряна. В результате детального изучения правовых проблем мы убедились, что высокопоставленный офицер армянской армии был освобожден от занимаемой должности с многочисленными и грубыми нарушениями Конституции и законов.
Отмечу также, что, согласно закону, принятие иска к производству приостанавливает исполнение оспариваемого административного акта, то есть указ президента РА до вступления в законную силу судебного акта, разрешающего дело по существу. В рамках закона мы сделаем все, чтобы указ об освобождении в судебном порядке был признан недействительным», - написал Аветикян.
Напомним, что причиной цепочки событий стало скандальное заявление Никола Пашиняна о якобы неисправности ОТРК «Искандер». СМИ обратилось за комментарием к Тирану Хачатряну. Не удержавшись, генерал рассмеялся подобной версии, за что и был уволен.