Իսրայելը թույլ չի տա Թեհրանին միջուկային զենք ձեռք բերել: Այս մասին հայտարարել է Իսրայելի վարչապետ Նաֆթալի Բենեթը՝ ելույթ ունենալով ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 76-րդ նստաշրջանում, հայտնել է Times of Israel-ը:
«Վերջին մի քանի տարիների ընթացքում Իրանը մեծ առաջընթաց է կատարել... Իրանական միջուկային ծրագիրը գտնվում է կրիտիկական կետում: Բոլոր կարմիր գծերը հատված են: Իրանը խախտում է ՄԱԳԱՏԷ-ի երաշխիքների մասին պայմանագրերը: Անտեսվում են այն ապացույցները, որոնք հստակորեն հաստատում են գաղտնի օբյեկտներում միջուկային զենքի տեղակայման Իրանի մտադրությունները:
Իրանի միջուկային ծրագիրը բեկումնային պահ դարձավ, ինչպես եւ մեր համբերությունը: Ոմանք Իրանի՝ միջուկային զենքի ստեղծման ձգտումը համարում են անխուսափելի իրողություն կամ պարզապես հոգնել են դրա մասին լսելուց: Իսրայելը նման արտոնություն չունի: Մենք չենք հոգնի: Մենք թույլ չենք տա, որ Իրանը միջուկային զենք ձեռք բերի», - ասել է Բենեթը՝ հավելելով, որ «Իրանը շատ ավելի թույլ եւ խոցելի է, քան թվում է»:

Израиль не позволит Тегерану приобрести ядерное оружие. Об этом заявил израильский премьер Нафтали Беннетт, выступая на  76-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН, передает Times of Israel.
«За последние несколько лет Иран сделал большой шаг вперед… Иранская ядерная программа находится в критической точке. Все красные линии пересечены. Иран нарушает соглашения о гарантиях МАГАТЭ - и ему это сходит с рук. Они преследуют инспекторов и саботируют их расследования - и им это сходит с рук.  Свидетельства, которые четко подтверждают намерения Ирана разместить ядерное оружие на секретных объектах в Торкозабаде, Тегеране и Мариване, - игнорируются.
Ядерная программа Ирана стала переломным моментом, как и наша терпимость. Слова не останавливают вращение центрифуг. В мире есть те, кто, кажется, рассматривает стремление Ирана к созданию ядерного оружия как неизбежную реальность, или они просто устали слышать об этом. У Израиля нет такой привилегии. Мы не устанем. Мы не позволим Ирану обзавестись ядерным оружием», - заявил Беннет, добавив, что« Иран намного слабее и уязвимее, чем кажется».