Կեսգիշերին մոտ համածառայակցի կողմից արձակված կրակոցից վիրավորում ստացած ժամկետային զինծառայող Սենիկ Սահակյանը Կապանի բժշկական կենտրոնում վիրահատվել է։
NEWS.am-ի տեղեկություններով՝ վիրավոր զինծառայողին քիչ անց ուղղաթիռով կտեղափոխեն Երեւան։
Մենք տեղեկացանք, որ զինծառայողի վիճակը ծանր է։
Ավելի վաղ Պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացրել էր, որ դեկտեմբերի 8-ին՝ ժամը 23։50-ի սահմաններում, նախնական տվյալով՝ համածառայակցի կողմից արձակված կրակոցից վիրավորում է ստացել ՀՀ հարավ-արեւելյան ուղղությամբ տեղակայված ՀՀ ՊՆ N զորամասի զինծառայող, շարքային Սենիկ Արթուրի Սահակյանը (ծնվ. 2003թ.)։ Տարվում է քննություն՝ դեպքի հանգամանքները լիարժեք պարզելու համար։

Senik Sahakyan, a conscript who was shot, was operated on at the hospital of Kapan, Armenia.
According to Armenian News-NEWS.am’s information, this wounded soldier will be helicoptered to Yerevan soon, and he is in severe condition.
Earlier, the Ministry of Defense informed that at around 11:50pm on Wednesday, Private Senik Sahakyan (born in 2003), a serviceman of a military unit located in the southeastern direction in Armenia, sustained a gunshot wound which, according to preliminary data, is from a shot fired by a fellow serviceman. An investigation is underway to fully find out the circumstances of this incident.