Երեւանի «Բանանցի» նախկին գլխավոր տնօրեն Արմեն Գյուլբուդաղյանցը նշանակվել է ակումբի տեխնիկական տնօրենի պաշտոնում, հայտնում է «Բանանցի» մամուլի ծառայությունը:
Թիմի նախկին մարզիչն այժմ համակարգելու է ակումբի մանկապատանեկան դպորցի աշխատանքները, նաեւ՝ մարզչական սեմինարների կազմակերպումը: Ինչ վերաբերում է թիմի նոր մարզչին, որոնումները շարունակվում են: Ներկայումս ակտիվ բանակցություններ են վարվում մի շարք օտարերկրյա մասնագետների հետ:
Արդեն դեկտեմբերի 15-ից թիմը կսկսի նախապատրաստվել նոր սեզոնին: «Բանանցում» վարձավճարով հանդես եկող ուկրաինացի լեգեոներներ Վլադիմիր Ռոմանենկոն եւ Դմիտրի Նազարենկոն արդեն վերադարձել են հայրենիք, իսկ դարպասապահ Ստեփան Ղազարյանը վարձավճարով մինչեւ 2010թ. մարտը հանդես է գալու Իրանում:

Бывший главный тренер ереванского «Бананца» Армен Гьюлбудагянц назначен на пост технического директора клуба, передает пресс-служба «Бананца».
Бывший наставник команды будет теперь координировать работу детско-юношеской школы клуба, а также организовывать тренерские семинары. Что же касается нового наставника команды, то поиски продолжаются. На данный момент ведутся интенсивные переговоры с несколькими иностранными специалистами.
Команда с 15 декабря уже начнет подготовительный этап к новому сезону. Выступавшие в «Бананце» на правах аренды украинские легионеры Владимир Романено и Дмитрий Назаренко уже возвратились на родину. А голкипер Степан Казарян будет на правах аренды до марта 2010 года выступать в Иране.
После того, как руководство клуба определится в вопросе тренера, будут известны и предсезонные планы команды.