Ուկրաինան այս պահին չի կարող դառնալ ՆԱՏՕ-ի անդամ։ Այդ մասին Երևանում հայտարարել է Չեխիայի վարչապետ Անդրեյ Բաբիշը։
«Դա կախված կլինի նրանից, թե ինչպիսի ակնկալիքներ և պայմաններ կձևակերպվեն։ Մենք ունենք մի քանի առանցքային թեմա, որոնք անհրաժեշտ է քննարկել, և գործընթացը դեռ շարունակվում է։ Ամեն ինչ կախված է ժամանակից և կոնկրետ հանգամանքներից», — ասել է վարչապետը՝ պատասխանելով լրագրողների հարցին։
Լրագրողը նաև պատմել է այն հյուրանոցի շրջակայքում տիրող իրավիճակի մասին, որտեղ քաղաքական գործիչները կանգ են առնում Երևանում Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովից առաջ։

Украина не может стать членом НАТО на данный момент. Об этом заявил премьер-министр Чехии Андрей Бабиш в Ереване.
«Это будет зависеть от того, какие ожидания и условия будут сформулированы. У нас есть несколько ключевых тем, которые необходимо обсуждать, и процесс еще продолжается. Всё зависит от времени и конкретных обстоятельств», — рассказал премьер, отвечая на вопрос журналистов.
Журналист также рассказал об обстановке в районе гостиницы, где останавливаются политики перед саммитом Европейского политического сообщества в Ереване.