Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի խնդրանքով այսօր՝ ապրիլի 7-ին ընդունել է նրա հատուկ բանագնաց Ֆերիդուն Սինիրլիօղլուին:
Հայաստանի նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ բանագնացը նախագահին է փոխանցել Թուրիքայի վարչապետի գրավոր եւ Թուրքիայի նախագահի ու արտգործնախարարի բանավոր ուղերձները:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ասել է, որ Հայաստանը Թուրքիայից ակնկալում է գործնական քայլեր, որոնք առանց նախապայմանների հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում կերաշխավորեն վճռական տեղաշարժ:
Բանագնաց Սինիրլիօղլուն Սերժ Սարգսյանին է փոխանցել թուրքական կողմի հավաստիացումները հայ-թուրքական հարաբերությունների բարելավման գործընթացում առաջընթաց ապահովելու պատրաստակամության վերաբերյալ:
Իր բանագնացի միջոցով Թուրքիայի վարչապետը նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ երկկողմ հանդիպում է հայցել Վաշինգտոն կատարելիք այցի ընթացքում:

On April 1, at Turkish Premier Recep Erdogan’s request, RA President Serzh Sagsyan received the Turkish Premier’s Special Envoy Feridun Sinirlioğlu.
The RA presidential press office informed NEWS.am that Feridun Sinirlioğlu conveyed verbal messages of the Turkish President and the Turkish FM to the Armenian leader. Also, he handed the Turkish Premier’s written message over to the Armenian President.
President Serzh Sargsyan stated that Armenia expects Turkey to take practical steps, which would ensure progress in the normalization of bilateral relations without any preconditions.
Envoy Feridun Sinirlioğlu, in turn, conveyed to the Armenian leader the Turkish side’s assurances that Turkey is ready to ensure progress in the normalization process.
On behalf of the Turkish Premier, Feridun Sinirlioğlu asked the Armenian leader to hold a bilateral meeting in Washington, USA.