Իրանը չի կարող Հայաստանին գազ վաճառել ավելի էժան, քան Ռուսաստանը։ Այդ մասին խորհրդարանում հայտարարել է էներգետիկայի նախարար Երվանդ Զախարյանը՝ պատասխանելով «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանի հարցին։
Նախարարը հայտարարել է, թե նման հայտարարություններն անհիմն են։ Ըստ Զախարյանի, Հայաստանը ստանում է տարածաշրջանի ամենաէժան գազը, եթե խոսենք սահմանին ստացվող գնի մասին։
«Նման գնով իրանական գազ ստանալը պարզապես բացառվում է։ Իրանական կողմի հետ բանակցություններ չենք վարել՝ մտածելով, որ անիմաստ է»,- հավելել է նախարարը։

Иран не может продавать Армении газ дешевле, чем сегодня Россия. Об этом заявил в парламенте Армении 29 мая министр энергетики Армении Ерванд Захарян, отвечая на вопрос депутата от «Наследия» Заруи Постанджян.
По его словам, заявления о том, что Иран может продавать Армении газ дешевле, чем республика получает сегодня, не имеют основы. Армения получает самый дешевый в регионе газ, если говорить о ценах на границе, добавил министр.
«Получать иранский газ по такой цене попросту исключено. Переговоров с иранской стороной мы не вели – учитывая, что они будут просто излишними», - добавил министр.