Սահմանադրական բարեփոխումների նախագիծը կարող է մերժվել համաժողովրդական հանրաքվեի արդյունքներով: Այս մասին հոկտեմբերի 7-ի մամուլի ասուլիսում հայտարարել է տնետսագետ, նախկին պատգամավոր Վարդան Բոստանջյանը:
Նրա խոսքով, ՀՀ գործող նախագահը, ասես շախմատի խաղատախտակի առաջ նստած, այնպիսի իրավիճակ է ստեղծել, երբ բոլորը քննարկում են սահմանադրական բարեփոխումները, բայց ոչ ոք դրանց մասին պատկերացում չունի: «Համենայն դեպս, թուղթը չէ որոշելու՝ մեր երկիրը լավն է, թե ոչ »,- հավելել է Բ ոստանջյանը:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ԱԺ-ն հոկտեմբերի 5-ին ձայների մեծամասնությամբ հաստատել է սահմանադրական բարեփոխումների նախագիծը՝համաձայնելով, որ պետության ղեկավարը այն դնի հանրաքվեի, որը նախատեսվում է կազմակերպել այս տարվա դեկտեմբերին:

На общенациональном референдуме проект конституционных реформ может быть не принят. Об этом заявил на пресс-конференции 7 октября экономист, бывший депутат Вардан Бостанджян.
По его словам, нынешний президент Армении, как будто находясь за шахматной доской, создал ситуацию, когда все обсуждают конституционные реформы, но никто не имеет об этом понятия. «Во всяком случае, не бумага решает – хорошая ли наша страна или нет», - добавил Бостанджян.
Напомним, что Национальное Собрание Армении большинством голосов 5 октября одобрило проект конституционных реформ и дало главе государства согласие вынести его на референдум, который предусматривается провести в декабре текущего года.