Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի ջանքերով Իտալիայի Ռիմինի քաղաքում հայկական 4 ընկերություններ հոկտեմբերի 8-10-ը «TTG Incontri-2015» միջազգային ցուցահանդեսին ներկայացնում են Հայաստանի եւ Արցախի զբոսաշրջային գրավչությունները:
Կազմակերպվելով Իտալիայի Ռիմինի քաղաքում՝ TTG Incontri-հանդիպումներն անցած 52 տարում դարձել են Եվրոպայի եւ Իտալիայի ամենահամապարփակ իրադարձությունը տուրիզմի ոլորտում: TTG 52-րդի շեշտը նորարարության վրա է դրված: Ոլորտի ավելի քան 1100 գնորդներ աշխարհի 85 երկրից հետաքրքրված են նոր զբոսաշրջային պրոդուկտներով: ԷՔՍՊՈ-ն զբաղեցնում է 100 000 քմ տարածք եւ ներկայացնում զբոսաշրջային ավելի քան 130 ուղղություն:
Հայկական «Երկիր Նաիրի», «Արմենիա Թրավել», «Նատուրա Տուր» եւ «Լոռե Թրավել» ընկերությունների հետ միասին այս տարի ցուցահանդեսին մասնակցում են շուրջ 60 000 ճանաչված ու նորաստեղծ զբոսաշրջային գործակալություններ Իտալիայից, Եվրոպայից եւ ամբողջ աշխարհից: Հայկական ընկերությունները B2B հանդիպումների ընթացքում եվրոպացի գործընկերներին կներկայացնեն մեր երկրի զբոսաշրջային ուղղությունները, տեսարժան վայրերը, հյուրանոցային տնտեսությունը, զբոսաշրջային նոր պրոդուկտները` համագործակցություն ստեղծելու ծրագրերով: Իր միջոցներով ցուցահանդեսին մասնակցում է նաեւ «Nueva Vista» ընկերությունը։
«Հաշվի առնելով, որ զբոսաշրջության տեսանկյունից Իտալիան Հայաստանի համար թիրախային երկիր է, կարեւորում եմ այս ցուցահանդեսին մեր ընկերությունների մասնակցությունը, որի միջոցով նրանք կկարողանան ավելի շատ իտալացի եւ եվրոպացի զբոսաշրջիկների ուշադրությունը գրավել հայաստանյան ուղղության վրա»,- նշել է Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արման Խաչատրյանը:

Благодаря усилиям Фонда развития Армении на международной выставке «TTG Incontri-2015», проходящей 8 – 10 октября в итальянском городе Римини, туристические достопримечательности Армении и Нагорного Карабаха представляют ряд компаний. Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Фонда развития Армении, в этом году в международной выставке «TTG Incontri» при содействии Фонда участвуют армянские туристические компании «Erkir Nairi», «Armenia-Travel», «Natura-Tur» и «Lore-Travel». На выставке Армению представляет также компания «Nueva Vista».
«Учитывая, что с точки зрения туризма Италия для Армении является целевой страной, считаю важным участие армянских компаний в выставке, благодаря которой они смогут привлечь внимание итальянских и европейских туристов к Армении», - заявил  исполнительный директор Фонда развития Армении Арман Хачатрян.
Отметим, что в выставке примут участие около 60 000 известных и новых туристических агентств из Италии, Европы и всего мира.
Армянские компании в рамках встреч представят европейским партнерам туристические туры, достопримечательности, гостиничную экономику с целью создания программ для сотрудничества.
«TTG Incontri» – это единственная ярмарка туристической индустрии формата В2В в Италии. Международную выставку организует «TTG Italia» – компания, входящая в состав «Rimini Fiera Group» и занимающаяся организацией отдыха. Она является итальянским лидером в коммуникациях и услугах в секторе туризма, регулирует баланс спроса и предложения на различных уровнях, в различной окружающей среде и работает исключительно для корпоративных клиентов.
За прошедшие 52 года встречи «TTG Incontri» в Римини стали значительными событиями для сферы туризма Италии и Европы. Акцент TTG 52 ставится на инновациях. Около 1100 покупателей сферы из 85 стран мира заинтересованы новыми туристическими продуктами.