Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանությունում ցավակցությունների գիրք կբացվի ս/թ նոյեմբերի 16-ին ժամը 14-ից մինչեւ նոյեմբերի 18-ը ժամը 17-ը: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանությունը՝ շնորհակալություն հայտնելով զորակցության համար:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 13-ի երեկոյան Փարիզում ահաբեկչության շարքի հետեւանքով պաշտոնական տվյալներով, մահացել է առնվազն 128 մարդ: Լրատվամիջոցները հայտնում են 150-ից ավելի զոհերի մասին: Փարիզի ոստիկանությունը տեղեկություններ ունի 8 ահաբեկչի մասին, որոնք մահացել են: Նրանցից 7-ը իրենց պայթեցրել են «շահիդի գոտիով», հայտնել է քննությանը մոտ կանգնած աղբյուրը:

16 ноября в 14:00 в посольстве Франции в Армении будет открыта книга соболезнований. Записи можно будет делать до 17:00 18 ноября Сообщение об этом распространило посольство Франции в Армении, поблагодарив всех за поддержку.
Напомним, что в Париже в результате серии терактов погибли 128 человек. Полиция имеет данные о смерти восьми террористов. Семь из них использовали пояса смертников, сообщил источник, близкий к следствию. По словам президента Франции Франсуа Олланда, за серией террористических атак стоят боевики ИГ.