Վրաստանում Ռուսաստան- Հայաստան գազամուղը պայթեցնելու փորձի մեջ մեղադրվող Բեքի Բեքաուրիի դատապաշտպան Մայա Չրելաշվիլին պատմել է «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման դրոշի ֆոնին իր պաշտպանյալի լուսանկարների մասին, որոնք կցված են նրա գործին:
«Գործում կան լուսանկարներ սոցցանցից, որտեղ Բեքաուրին ու մյուսները կանգնած են տարբեր՝ այդ թվում ԻՊ դրոշի ֆոնին»,- ասել է Մայա Չրելաշվիլին, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Նրա խոսքով, նյութերում կան նաեւ տեղեկություններ այն մասին, որ Բեքաուրին կարող է կապ ունենալ վահաբիզմի հետ, չնայած մեղադրյալն ինքը հերքում է այդ կապը:
Հիմա Բեքա Բեքաուրին, որը հիվանդանոցում է գտնվում, հինգ մեղադրյալներից միակն է, որը ընդունել է իր մեղավորությունը:

Адвокат Беки Бекаури, обвиняемого в попытке подрыва в Грузии газопровода Россия–Армения, Майя Чрелашвили рассказала о фотографиях ее подзащитного на фоне флага террористической группировки «Исламское государство», которые были прикреплены к делу.
«В деле есть фотографии из социальной сети Facebook, где Бекаури и другие стоят на фоне разных флагов, в том числе на фоне флага «Исламского государства»,- сообщила Майя Чрелашвили, передает РИА Новости.
По ее словам, в материалах дела также есть информация о возможной приверженности Бекаури ваххабизму, которую сам обвиняемый отрицает.
На данный момент Бека Бекаури, находящийся в больнице, является единственным из пяти обвиняемых, признавшим вину.