Երեխաների եւ դեռահասների հոգեբուժության եւ հոգեթերապիայի գերմանական ընկերության 35-րդ կոնգրեսի նախաշեմին, որը նախանշված է մարտի 22-25-ին, Ուլմի համալսարանական հիվանդանոցի երեխաների եւ դեռահասների հոգեբուժության եւ հոգեթերապիայի բաժանմունքի տնօրեն Յորգ Ֆեգերտը հայտարարել է, որ երեխաների նկատմամբ սեռական ոտնձգությունների թիվը չի նվազել, տարածում է ստանում նաեւ էմոցիոնալ բռնությունը:
Ըստ Medikforum.ru-ի՝ փորձագետի տվյալների հիմքում 2011-2016 թվականներին անցկացված հետազոտության արդյունքներն են: Դրանք համաձայն՝ էմոցիոնալ բռնությունն ավելի է տարածվում (4.6%-ից հասել է 6.5%-ի):
Երեխաների նկատմամբ ֆիզիկական եւ սեռական բռնության ցուցանիշը նույնպես աճել է, բայց աճը վիճակագրական առումով աննշան է համարվում:

В преддверии 35-го конгресса Немецкого общества психиатрии, психосоматики и психотерапии детей и подростков, который пройдет в Ульме с 22 по 25 марта 2017 г., директор по медицине отделения психиатрии и психотерапии детей и подростков при университетской больнице Ульма Йорг Фегерт заявил, что число сексуальных домогательств в отношении детей не уменьшилось, а эмоциональное насилие стало даже более распространенным, передает Medikforum.ru.
В основе данных эксперта - сравнение результатов исследований, проведенных в 2011 и 2016 г. с использованием методики Опросника по детской травме (CTQ), разработанной Давидом Бернштайном и Лаурой Финк. По этим данным, эмоциональное насилие стало более распространенным (рост с 4,6% до 6,5%). Показатель по физическому и сексуальному насилию в отношении детей также вырос, но этот рост признан статистически незначимым.