Ֆրանսիայի ներքին գործերի նախարար Բրյունո Լե Ռուն աշխատանքի էր ընդունել իր երկու դստրերին, երբ նրանք դեռ աշակերտուհիներ ու ուսանողուհիներ էին, հայտնում է RFI-ն։ Լրագրողների տվյալներով Լե Ռուի դստրերը 2009-2016 թթ ժամանակահատվածում ընդհանուր առմամբ 24 պայմանագիր էին կնքել ու ԱԺ-ում իրենց աշխատանքի համար ստացել մոտ 55 հազար եվրո։ Ընդ որում առաջին պայմանագրերը նրանց հետ կնքվել էին, երբ նրանք ընդամենը 15-16 տարեկան էին։
Բրյունո Լե Ռուն խոստովանել է, որ աշխատանքի էր ընդունել դստրերին։ Բայց նրա խոսքով դստրերը խորհրդարանում աշխատել են միայն ամառային արձակուրդների ժամանակ, այլ ոչ թե մշտական հիմունքներով։ Մինչդեռ մամուլը հակառակն է պնդում՝ աղջիկները խորհրդարանում որպես աշխատող գրանցված են եղել ուսումնական տարվա ընթացքում։ Լե Ռուն կոչ է արել զուգահեռներ չտանել նախագահի թեկնածու ֆրանսուա Ֆիյոնի հետ, որին մեղադրանք են առաջադրել խորհրդարանում կնոջն ու երեխաներին ֆիկտիվ աշխատանքի ընդունելու համար։
AFP-ի աղբյուըը հայտնել է, որ դատախազությունն արդեն ուսումնասիրում է Բրյունո Լե Ռուի մասին լրատվամիջոցների տվյալները։

The French Interior Minister Bruno Le Roux hired his two daughters when they were still students, reports RFI. According to journalists, daughters of Le Roux in 2009-2016 signed a total of 24 agreements and received about 55 thousand euros for their work at the National Assembly. Moreover, they signed the first contracts, when they were 15-16 years old.
Bruno Le Roux admitted, that he hired his daughters. However, according to him, his daughters worked only during the summer holidays. Meanwhile, the media tells, that they were registered as employees during an academic year. Le Roux urged that his case cannot be compared with the case of the presidential candidate Francois Fillon, who is charged with providing a fictitious employment for his wife and children.